Powrót

Odszkodowanie za uszkodzenia zębów


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenia zębów

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenia zębów?

Każde uszkodzenie zęba stałego powinniśmy traktować jako stan nagły i udać się na wizytę do naszego lekarza dentysty. Nie należy lekceważyć urazów w obrębie zębów stałych, ponieważ nie spełniają one jedynie funkcji estetycznej, ale także mają wiele innych, bardzo ważnych funkcji. Między innymi warunkują prawidłowe przeżuwanie pokarmu, co zapobiega różnym dolegliwościom żołądkowym oraz zadławieniom, ale również warunkują utrzymanie prawidłowego zgryzu, co zapewnia odpowiednią pracę stawu skroniowo-żuchwowego oraz prawidłową artykulację głosek podczas mówienia.

Objawy, które powinny skłonić nas do jak najszybszej wizyty u dentysty to:

  • ruchomość zęba
  • widoczne ułamanie korony
  • ból po urazie
  • krwawienie

Do najczęstszych uszkodzeń zębów należą ich złamania oraz zwichnięcia. Złamanie może wystąpić w obrębie korony lub korzenia. Zwichnięcia zwykle są łagodniejszymi urazami, jednak nieleczone mogą powodować ból, a ich stan może się znacznie pogorszyć.

Gdy po doznaniu urazu udamy się do stomatologa w celu określenia skali problemu, lekarz oceni, czy uszkodzenie jest poważne, czy też nie. W wypadku gdy podany uraz wyrządził duże szkody w jamie ustnej pacjenta — ten może ubiegać się o odszkodowanie. W zależności od okoliczności, w których doszło do urazu oraz na rozległość obrażeń poniesionych przez pacjenta suma zadośćuczynienia może różnić się od siebie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka kwota przysługuje za Twój uraz, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Gwarantujemy indywidualne rozpatrzenie Twojej sprawy oraz fachową poradę specjalistów.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!