Powrót

Odszkodowanie za uraz pleców


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać Odszkodowanie za uraz pleców

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz pleców?

Urazy pleców najczęściej są spowodowane gwałtownym szarpnięciem ciężkiego przedmiotu, jednak równie często mogą być skutkiem długotrwałego przeciążenia lub powstać w wyniku wypadków komunikacyjnych. Najczęstszym powodem dyskomfortu spowodowanego przez uraz w obrębie pleców jest naciągnięcie, naderwanie lub całkowite zerwanie mięśni. Zwykle urazy tego typu nie są groźne i wymagają odpoczynku i oszczędzania problematycznego miejsca.

Urazy pleców mogą jednak dotyczyć także uszkodzeń w obrębie struktur kręgosłupa. W tym wypadku sprawa może być już bardziej poważna, ponieważ kręgosłup osłania rdzeń kręgowy, od którego odchodzi większość nerwów zaopatrujących czuciowo oraz ruchowo całe ciało. Przykładowo może dojść do wysunięcia lub wypadnięcia krążka międzykręgowego, który w nieanatomicznej pozycji będzie uciskał na korzenie nerwów wychodzących z rdzenia, powodując ból. W najgorszej sytuacji kręgosłup może nawet zostać złamany. Jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna, ponieważ istnieje wtedy ryzyko naruszenia ciągłości rdzenia kręgowego, a co za tym idzie paraliżu ciała.

Jak widać, urazy pleców mogą być zarówno bardzo niegroźne, jak i nieść za sobą dużo poważniejsze konsekwencje niż tylko ból. W każdym przypadku urazu pleców warto zgłosić się do lekarza, który oceni, czy nasz przypadek wymaga dodatkowego leczenia, czy też nie. W przypadku przedłużających się objawów, przez które nasze funkcjonowanie w życiu codziennym jest utrudnione, warto postarać się o odszkodowanie, które chociaż w części zrekompensuje nam poniesiony ból. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twój przypadek podlega pod warunki uzyskania odszkodowania, lub jeśli uważasz, że zaproponowana przez ubezpieczalnię suma jest zbyt niska — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasz wykwalifikowany zespół prawników z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i pomoże w uzyskaniu godnego odszkodowania.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!