Powrót

Zespół cieśni kanału nadgarstka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zespół cieśni kanału nadgarstka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zespół cieśni kanału nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka to schorzenie, które należy do neuropatii uciskowych. Pojawia się, gdy na nerw pośrodkowy wywierany jest ciągły nacisk. Nerw pośrodkowy jest nerwem, który unerwia czuciowo oraz ruchowo kciuk, palec wskazujący i palec środkowy, dlatego jego uszkodzenie wywołuje drętwienie i ból w obrębie tych palców. Przebiega on pod troczkiem zginaczy, czyli pasmem włóknistym, które zakrywa kanał nadgarstka.

Ze względu na położenie nerwu pośrodkowego, zdarza się, że zostaje on nadmiernie przyciskany do troczka zginaczy w pewnych pozycjach dłoni. Może to powodować objawy zespołu cieśni kanału nadgarstka. Najczęściej powodem powstania tego schorzenia jest zbyt długie przetrzymywanie ręki w obciążającej dla tego nerwu pozycji (np. praca przy komputerze, częste podnoszenie ciężarów).

Przy pojawieniu się pierwszych objawów tej choroby, należy zgłosić się do lekarza. Przeprowadzi on odpowiednie badania i przepisze leki, które pomogą w pozbyciu się dolegliwości. Leki to jednak nie wszystko. Kluczem do wyleczenia zespołu cieśni nadgarstka jest unikanie trzymania dłoni w pozycji, w której zostaje on obciążony. Nie zawsze jest to jednak możliwe, na przykład ze względu na wykonywaną przez pacjenta pracę. W takim wypadku, gdy leczenie farmakologiczne nie da pozytywnych rezultatów, należy wykonać prosty zabieg polegający na przecięciu troczka zginaczy. Przynosi to natychmiastową ulgę, ponieważ zniwelowane zostaje źródło ucisku. Z zabiegiem nie należy zwlekać, ponieważ w wyniku długotrwałego uciskania nerwu, może dojść do nieodwracalnych zmian w jego strukturze.

Jeśli Ciebie też dotknęła ta nieprzyjemna przypadłość i chcesz dowiedzieć się, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie z powodu zespołu cieśni kanału nadgarstka, skontaktuj się z nami. Kancelaria prawna Ubi ius pomaga w uzyskaniu należytego odszkodowania za przebyte urazy i choroby.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!