Powrót

Uraz łokcia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz łokcia

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz łokcia?

Do urazów łokcia dochodzi najczęściej podczas próby amortyzacji upadku. Urazy łokcia są najbardziej popularne wśród sportowców oraz wśród ludzi starszych, których kości nie są już tak mocne. Najczęstszym urazem łokcia jest jego zwichnięcie.

Zwichnięcie łokcia oznacza, że został utracony kontakt pomiędzy powierzchniami stawowymi poszczególnych kości, które wchodzą w skład stawu łokciowego. Podczas tego urazu może dojść do uszkodzenia torebki stawowej, mięśni, nerwów, naczyń oraz więzadeł stabilizujących staw.

Gdy występuje podejrzenie zwichnięcia stawu łokciowego, występuje kilka charakterystycznych objawów. Należą do nich najczęściej silny ból, utrudnienia w poruszaniu ręką, brak czucia w dłoni oraz opuchlizna. Podobne objawy występują także podczas złamania kości, dlatego z każdym urazem łokcia należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Leczenie zwichnięcia łokcia polega na ustawieniu kości w ich prawidłowej pozycji. Zwykle udaje się to zrobić metodą tradycyjną i rzadko konieczna jest operacja. Interwencja chirurgiczna może być niezbędna, gdy dojdzie do uszkodzenia naczyń lub nerwów, a także wtedy, gdy zerwane zostaną więzadła stabilizujące staw.

Po nastawieniu kości i wykonaniu innych niezbędnych czynności uszkodzona kończyna będzie musiała zostać unieruchomiona. Sprawia to duży dyskomfort oraz często uniemożliwia wykonywanie pracy, a nawet codziennych czynności. W tym wypadku warto złożyć wniosek o odszkodowanie. Jeśli borykasz się z problemami, związanymi z uzyskaniem należytego odszkodowania, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius z chęcią rozpatrzy Twoją sprawę i pomoże w wyegzekwowaniu odszkodowania za uraz łokcia.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!