Powrót

Pęknięcie nerki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po pęknięciu nerki

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po pęknięciu nerki?

Do pęknięcia nerki dochodzi najczęściej podczas wypadków komunikacyjnych lub bezpośredniego urazu w okolicy lędźwiowej. Przy tym urazie zostaje jednak zachowana ciągłość dróg moczowych. Uraz ten może być powierzchowny lub głęboki.

Podczas pęknięcia nerki rozwija się krwiak. Wielkość krwiaka zależy od rozległości pęknięcia nerki. Zwykle, jeśli krwiak nie jest duży, wymaga jedynie leczenia zachowawczego. W gorszej sytuacji może zdarzyć się, że krwiak będzie się powiększał. W tym wypadku zwykle niezbędna będzie interwencja chirurgiczna.

Jeśli po urazie wystąpią objawy takie jak tkliwość i ból w okolicy lędźwiowej, mocz z krwią lub pojawi się wyczuwalny guzek, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Lekarz po wykonaniu niezbędnych badań i przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zadecyduje o formie leczenia pacjenta. Okaże się też wtedy, czy konieczna będzie operacja, a lekarz przedstawi zalecenia, jakich należy się trzymać w celu prawidłowego wyleczenia urazu.

Łatwo domyślić się, że pęknięcie nerki jest urazem, który bywa bardzo bolesny. Ból w tej okolicy sprawia, że występują problemy zarówno z chodzeniem, jak i siedzeniem, a nawet może być uciążliwy podczas leżenia. Taki stan pacjenta uniemożliwia mu wykonywanie codziennych czynności oraz uczęszczanie do pracy. W tym wypadku chwilowy brak sprawności może wynagrodzić chociaż częściowo odszkodowanie za pęknięcie nerki. Jeśli jednak uważasz, że zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową kwota jest zbyt niska w stosunku do poniesionych przez Ciebie obrażeń — skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Nasi doświadczeni prawnicy rozpatrzą Twój przypadek oraz udzielą profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!