Powrót

Złamanie v kości śródstopia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie v kości śródstopia

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie v kości śródstopia?

    Kości śródstopia, to kości położone pomiędzy kośćmi stępu i paliczkami. Piąta kość śródstopia znajduje się dokładnie pomiędzy kością sześcienną a paliczkiem bliższym palca małego. Do złamania w obrębie V kości śródstopia dochodzi najczęściej w wyniku doznania urazu mechanicznego. Może być to uderzenie stopy ciężkim przedmiotem, przygniecenie jej lub zeskok z dużej wysokości. Do złamania V kości śródstopia może również dojść podczas niefortunnego ustawienia stopy lub przeciążenia podczas wysiłku fizycznego przekraczającego możliwości organizmu.

    Objawy, które można zaobserwować podczas złamania V kości śródstopia to nagły silny ból po bocznej stronie stopy, trudności w poruszaniu stopą i samymi palcami, problemy z przenoszeniem ciężaru ciała na uszkodzoną stopę oraz powstanie znacznego obrzęku, a czasem również krwiaka lub zasinienia. Jeśli po urazie zaobserwujemy tego typu objawy, warto jak najszybciej udać się do lekarza.
    W placówce medycznej zostanie wykonane prześwietlenie, które pozwoli określić, jak przebiega linia złamania. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo naruszenia struktur otaczających kość, takich jak mięśnie, ścięgna, naczynia i nerwy, lekarz powinien dodatkowo zlecić wykonanie badania za pomocą ultrasonografu. Leczenie zależy od tego, z jakim typem złamania mamy do czynienia. W przypadku złamań prostych wystarczy przeważnie unieruchomienie kończyny. Jeśli jednak wystąpi złamanie wieloodłamowe, konieczna może okazać się operacja.

    Złamanie V kości śródstopia wymaga około 6 do 8 tygodniowego umieszczenia nogi w gipsie. W tym czasie powinno się unikać przeciążania kontuzjowanej kończyny. Z tego powodu utrudnione może zostać wykonywanie wielu codziennych czynności. Warto w takiej sytuacji skorzystać z możliwości uzyskania odszkodowania. Jeśli potrzebujesz pomocy w całym tym procesie, skontaktuj się z naszymi świetnymi prawnikami z Ubi ius. Dzięki naszemu doświadczeniu z pewnością udzielimy profesjonalnej pomocy w uzyskaniu odszkodowania za złamanie V kości śródstopia.

     

     

    Odszkodowania pomoc prawna

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!