Powrót

Złamanie części dystalnej kości piszczelowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie części dystalnej kości piszczelowej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie części dystalnej kości piszczelowej?

Złamanie części dystalnej kości piszczelowej może powstać w wyniku upadku, poślizgnięcia się lub bezpośredniego uderzenia w piszczel. Jest to również złamanie, które zdarza się często sportowcom, szczególnie piłkarzom nożnym. Podobnie jak w przypadku innych złamań kości, pierwszymi objawami są duży ból, obrzęk, problemy w przenoszeniu ciężaru na uszkodzoną nogę.

Złamanie kości piszczelowej może być bardzo łagodne, jeśli dojdzie tylko do pęknięcia trzonu kości bez przemieszczenia się odłamków kostnych. Może przybierać także formę poważniejszą, kiedy dojdzie do złamania z przemieszczeniem. W przypadku złamania części dystalnej kości piszczelowej zostaje zaburzona ruchomość stawu piszczelowo-skokowego, a co za tym idzie do utrudnienia lub uniemożliwienia ruchów stopy. W celu prawidłowej stabilizacji odłamków kostnych może być konieczny zabieg chirurgiczny.

Złamanie części dalszej kości piszczelowej może się więc wiązać ze sporymi powikłaniami. Podczas złamania odłamki kostne mogą uszkodzić okoliczne nerwy unerwiające stopę i okolicę piszczeli. Może to skutkować trwałymi zaburzeniami czucia lub ruchomości tych okolic.

Jeśli podejrzewamy złamanie części dystalnej kości piszczelowej należy więc niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Lekarz po rozpoznaniu stanu pacjenta i rozpoczęciu odpowiedniego leczenia powinien wydać stosowne oświadczenie, które jest niezbędne do uzyskania odszkodowania za złamanie części dystalnej kości piszczelowej. Złamanie takie jest zwykle złamaniem poważnym, dlatego nie powinny występować żadne problemy z uzyskaniem odszkodowania. W przypadku gdy zaproponowana przez ubezpieczalnię suma nie jest satysfakcjonująca — zapraszamy do kontaktu z Ubi ius. Nasza kancelaria prawna specjalizuje się w tematach odszkodowań i z chęcią rozpatrzy także Twoją sprawę.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!