Powrót

Odszkodowanie po oparzeniu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie po oparzeniu Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po oparzeniu?

Oparzenie jest uszkodzeniem skóry i często także głębiej położonych tkanek lub narządów najczęściej przez działanie ciepła, np. przez kontakt z gorącym przedmiotem, cieczą lub parą wodną. Do oparzenia może dojść także na skutek działania różnego rodzaju żrących substancji chemicznych, takich jak na przykład kwasy oraz zasady. Poparzenie powstają także po kontakcie z prądem elektrycznym, a nawet po zbyt długim przebywaniu na słońcu. Istnieje także wiele innych czynników, które mogą doprowadzić do oparzenia, takich jak np. promieniowanie laserowe, RTG i inne.

Oparzenia mogą być urazami bardzo powierzchownymi lub dosięgającymi aż do kości. Z tego powodu najczęściej wyróżnia się skalę czterech stopni oparzeń. Oparzenia I stopnia są najbardziej powierzchowne i obejmują jedynie naskórek, coraz wyższe stopnie oznaczają rosnącą głębokość oparzenia. Stopień IV to martwica tkanek, która obejmuje struktury aż do kości.

Pierwszym objawem oparzenia jest przede wszystkim ból, pieczenie, zaczerwienienie, opuchlizna oraz uczucie gorąca. Pierwsza pomoc w przypadku oparzeń polega na schłodzeniu miejsca oparzenia za pomocą letniej wody. Nie należy w tym celu używać wody lodowatej, która może jeszcze pogorszyć stan poszkodowanego.

Oparzenia mogą nieść za sobą bardzo poważne skutki. W zależności od ich rozległości i stopnia rokowania pacjenta są bardzo różne. Oparzenia bardzo rozległe, szczególnie w obszarach takich jak głowa i szyja mogą być szczególnie niebezpieczne i prowadzić do trwałych powikłań, wstrząsu, a nawet śmierci. Najgłębsze rodzaje oparzeń najczęściej wymagają przeszczepu, a czasem nawet amputacji. Z tego względu nie należy lekceważyć ryzyka, jakie może wynikać z oparzenia ciała.

Niewiele osób wie, że można ubiegać się o odszkodowanie po oparzeniu. Jego wysokość zależy od rozległości poniesionych obrażeń oraz ich stopnia. Poparzonej osobie należy się zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych, zadośćuczynienie, a w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu także renta. Czasem jednak osobom, które na co dzień nie zajmują się takimi sprawami, trudno jest wywalczyć godne odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu. Z tego powodu warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy profesjonalisty, który pomoże uzyskać odpowiednio wysokie odszkodowanie po oparzeniu.

Jeśli potrzebujesz pomocy wykwalifikowanych radców prawnych, którzy na co dzień zajmują się pomocą w sprawach, takich jak odszkodowanie po oparzeniu, dobrze trafiłeś. Kancelaria Prawna UBI IUS oferuje kompleksową pomoc w sprawach odszkodowawczych i nie tylko. Nasi prawnicy z chęcią przyjrzą się Twojej sprawie i pomogą uzyskać odszkodowanie po oparzeniu. Zachęcamy do skorzystania z usług naszych wykwalifikowanych prawników z ogromnym doświadczeniem w Kancelarii Prawnej UBI IUS.

Odszkodowanie po oparzeniu

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!