Powrót

Usuniecie nerki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za usuniecie nerki - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za usuniecie nerki?

Nerki są bardzo ważnym narządem w ciele każdego człowieka. Odpowiadają one za utrzymanie stałego środowiska wewnętrznego oraz odpowiedniego ciśnienia krwi poprzez wyrównywanie gospodarki elektrolitowej, a także regulację ilości wydalanej oraz wchłanianej zwrotnie wody. Nerki odpowiadają także za filtrację oraz wydalanie produktów przemiany materii, takich jak np. mocznik i metabolity leków z organizmu. Nerki są narządem parzystym położonym w tylnej części jamy brzusznej, w okolicy lędźwiowej. Mają one fasolowaty kształt i łączą się za pomocą moczowodu z pęcherzem moczowym. Są to bardzo istotne narządy, bez których życie i prawidłowe funkcjonowanie nie byłoby możliwe.

Czasem jednak dochodzi do sytuacji, w których nerki przestają funkcjonować prawidłowo i dochodzi do różnych nieprawidłowości. Mogą być one spowodowane przez choroby nowotworowe, zapalenie nerek, a także urazy, czy nawet kamienie nerkowe. Jeśli pojawią się tego typu dysfunkcje, konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia, które zapobiegnie pogorszeniu się stanu pacjenta i pozwoli wrócić do normalnego funkcjonowania. Niestety, część takich przypadków musi zakończyć się operacją usunięcia części lub całości nerki.

Usunięcie nerki jest bardzo skomplikowaną operacją, która wciąż stanowi wyzwanie dla chirurgów. Przeprowadzana jest ona w znieczuleniu ogólnym i wymaga uzyskania dostępu do nerek przez nacięcie powłok brzusznych. Nacięcie może być wykonane w okolicy lędźwiowej lub pod łukiem żebrowym. Operacja nefrektomii wiąże się z ryzykiem wystąpienia takich powikłań jak zakażenie rany pooperacyjnej, rozejście się rany, czy powstanie krwiaka. Podczas operacji może dojść także do przypadkowego uszkodzenia naczyń, nerwów lub narządów, które są położone w okolicy nerki. Kolejnym częstym powikłaniem operacji tego typu jest także zakażenie układu moczowego.

Każdy pacjent po operacji nefrektomii powinien wiedzieć, że może ubiegać się o należyte odszkodowanie. Jeśli nerka została usunięta, konieczne jest porzucenie na jakiś czas swoich codziennych obowiązków oraz nieprzeciążanie się. Z tego względu w wyszukiwarce bardzo często wpisywana jest fraza, jaką jest „usunięcie nerki odszkodowanie”. Wiele osób zastanawia się, jak je uzyskać oraz jakie kroki poczynić, jeśli ubezpieczalnia odmawia jego wypłaty. Najlepiej będzie w takiej sytuacji skonsultować się z dobrym prawnikiem, który przyjrzy się indywidualnie całej sytuacji oraz udzieli profesjonalnej porady prawnej.

Jeśli to właśnie Ciebie spotkał podobny problem i potrzebujesz pomocy w sprawie, takiej jak usuniecie nerki odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS zatrudnia jedynie najlepszych prawników z różnych dziedzin prawa. Sprawami dotyczącymi odszkodowań zajmujemy się na co dzień, dlatego z pewnością doradzimy co zrobić w przypadku sprawy, jaką jest usunięcie nerki odszkodowanie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!