Powrót

Złamany mostek odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za złamany mostek - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamany mostek?

Mostek jest nieparzystą kością, która stanowi środkową część klatki piersiowej, Do mostka przyczepiają się końce części żeber, dzięki czemu umożliwia on ochronę organów wewnętrznych, które znajdują się wewnątrz klatki piersiowej.

Do złamań mostka dochodzi najczęściej w przypadku bezpośredniego uderzenia. Złamania mostka mogą być skutkiem udziału w wypadkach komunikacyjnych, ponieważ przytrzymujący ciało pas bezpieczeństwa podczas gwałtownego szarpnięcia lub uderzenia może spowodować pęknięcie w obrębie tej kości. Złamany mostek może być też skutkiem uderzenia o kierownicę, jeśli pasy nie były zapięte. Do złamania mostka może dochodzić także podczas upadku z wysokości, czy przygniecenia ciężkim przedmiotem. Złamany mostek jest też częstym urazem u osób, u których była przeprowadzana resuscytacja krążeniowo-oddechowa, czyli tzw. RKO. Prawidłowe uciskanie klatki piersiowej podczas próby przywrócenia krążenia u innej osoby niemal zawsze doprowadza do złamania mostka lub żeber.

Najczęściej spotykanymi złamaniami mostka są złamania bez przemieszczenia. W takim przypadku leczenie jest jedynie zachowawcze i konieczna jest duża ilość odpoczynku i unikanie przeciążania mostka, aby mógł się on prawidłowo zrosnąć. Złamania z przemieszczeniem są nieco bardziej skomplikowane, ponieważ odłamki kostne mogą spowodować uszkodzenie opłucnej. Z tego powodu w przypadku złamanego mostka z przemieszczeniem, przeważnie konieczne jest przeprowadzenie operacji.

Należy pamiętać, że złamanie mostka jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Osoba poszkodowana odczuwa ból, który nasila się przy każdym wydechu. Może być to bardzo męczące i uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności, czy pracy zarobkowej. Bolesność takiego urazu może utrzymywać się nawet kilka tygodni, a głębokie oddechy mogą sprawiać ból jeszcze dłużej.

„Złamany mostek odszkodowanie” to bardzo często wyszukiwana w internecie fraza. Wiele osób nie wie bowiem, czy za tego typu uraz mogą ubiegać się o odszkodowanie. Należy jednak pamiętać, że złamanie mostka jest bardzo niebezpiecznym urazem. Szczególnie niebezpieczne są złamania z przemieszczeniem, ponieważ podczas ich powstania może dojść do uszkodzenia okolicznych struktur i powstania groźnych powikłań. Z tego powodu każda osoba, która ma złamany mostek, powinna ubiegać się o odszkodowanie. Uraz ten wiąże się także z długotrwałym bólem i cierpieniem, które może trwać nawet 12 tygodni. W związku z tym poszkodowanemu należy się także zadośćuczynienie, które ma na celu rekompensatę cierpienia fizycznego oraz traumy, jaką poniosła osoba poszkodowana w wyniku urazu.

Jeśli poszukujesz godnego zaufania prawnika, który zajmuje się takimi sprawami, jak złamany mostek odszkodowanie, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS. Zajmujemy się sprawami dotyczącymi odszkodowań i nie tylko, dlatego z chęcią indywidualnie przyjrzymy się Twojemu przypadkowi i udzielimy profesjonalnej pomocy prawnej. Pomożemy także uzyskać jak najwyższe odszkodowanie za złamany mostek. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z nami lub odwiedzenie naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!