Powrót

Oparzenie chemiczne oka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie po oparzeniu chemicznym oka Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za chemiczne oparzenie oka?

Oparzenie chemiczne oka to uraz, do którego może dojść podczas pracy z niebezpiecznymi substancjami. Miejscem, w którym może dojść do oparzenia chemicznego, jest laboratorium, którym znajdują się różnego rodzaju mocne kwasy oraz zasady. Stanowią one duże zagrożenie dla oczu, dlatego zawsze podczas pracy z tymi substancjami należy przestrzegać zasad BHP i używać odpowiednich środków ochrony indywidualnej.

Oparzenie chemiczne oka objawia się bólem, pieczeniem, łzawieniem, uczuciem ciała obcego w oku oraz dyskomfortem. Jeżeli zachodzi podejrzenie, że do oka dostały się żrące substancje chemiczne, należy jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy, ponieważ im dłużej zwlekamy, tym większe mogą być uszkodzenia oka.

Pierwsza pomoc podczas urazów, takich jak oparzenie chemiczne oka to przede wszystkim płukanie. Można to zrobić za pomocą roztworu soli fizjologicznej lub za pomocą wody pitnej. Oko należy polewać w kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego kącika. Roztwór lub woda powinny swobodnie wypływać z oka w taki sposób, aby nie przedostawać się jednocześnie do drugiego oka. Dzięki szybkiemu płukaniu można znacząco zmniejszyć obrażenia powstałe w wyniku dostania się silnie żrącej substancji do gałki ocznej. Zwlekanie z tą czynnością może doprowadzić do trwałych uszkodzeń gałki ocznej, a w cięższych przypadkach nawet do ślepoty.

Jeśli doszło do powstania oparzenia chemicznego oka, poszkodowany powinien postarać się o odszkodowanie za ten uraz. Oczy są bardzo istotnymi narządami zmysłu człowieka, dlatego ich uszkodzenie może być bardzo uciążliwe i nieść za sobą poważne konsekwencje. Oparzenie chemiczne oka może bowiem wywołać nawet ślepotę lub niedowidzenie, które znacząco utrudnią codzienne funkcjonowanie osobie poszkodowanej. Po urazie, jakim jest oparzenie chemiczne oka, może okazać się także, że w celu przywrócenia funkcjonalności tego narządu, konieczne będzie wykonanie specjalistycznej operacji. Wiąże się to z dłuższym pobytem w szpitalu, brakiem możliwości wykonywania pracy oraz kosztami wynikającymi z dojazdów do placówek medycznych, opieki nad poszkodowanym oraz wykonywanymi badaniami.

Często zdarza się, że odszkodowanie za oparzenie chemiczne oka jest znacznie zaniżane przez firmy ubezpieczeniowe. Wiele osób nie wie, że od decyzji ubezpieczalni można się jednak odwołać. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z pomocy wykwalifikowanego adwokata, który pomoże w uzyskaniu świadczenia, jakim jest oparzenie chemiczne oka odszkodowanie.

Jeśli poszukujesz dobrego adwokata, który zajmuje się sprawami, takimi jak oparzenie chemiczne oka odszkodowanie, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS w Lublinie. Pomożemy Ci w odwołaniu się od decyzji ubezpieczalni, a w razie potrzeby pomożemy w uzyskaniu godnego odszkodowania na drodze sądowej. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Oparzenie chemiczne oka odszkodowanie

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!