Powrót

Złamanie kręgosłupa lędźwiowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kręgosłupa lędźwioweg

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kręgosłupa lędźwiowego?

Lato to ten czas w roku, kiedy w gospodarstwach rolnych w całej Polsce trwa wzmożona praca. Często jest ona motywowana pośpiechem. Rolnicy chcą wykonać wszystkie konieczne prace polowe jak najszybciej. Nie bez znaczenia jest też pogoda. Jeżeli prognozy zapowiadają intensywne opady przez kilka dni, rolnicy starają się zdążyć przed nimi wykorzystując aktualną dobrą pogodę. Czasem ilość pracy, którą trzeba wykonać, jest tak duża, że rolnik zaprasza do pomocy swoją rodzinę, zatrudnia też robotników sezonowych. Tak właśnie było w gospodarstwie pana Pawła.

W lecie przyjechała do niego rodzina, aby pomóc mu w pracy. Pan Paweł zdecydował się również na wynajęcie kilku pracowników. Podczas zbierania jabłek w sadzie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kuzyn pana Pawła spadł z drabiny, z dosyć znacznej wysokości. Na dodatek po chwili spadła ona na poturbowanego mężczyznę przygniatając go. Najbliżsi poszkodowanego natychmiast zadzwonili na pogotowie. Okazało się, że ze względu na odległość sadu od najbliższej placówki medycznej karetka może przyjechać dopiero za pewien czas. Pan Paweł zdecydował o tym, że samodzielnie przetransportuje rannego kuzyna do najbliższego szpitala, aby nie tracić cennego czasu oczekując na przyjazd karetki.

Po dotarciu na miejsce przeprowadzono wszystkie konieczne badania. Okazało się, że kuzyn pana Pawła- Marcin, ma złamany kręgosłup. Lekarze stwierdzili, że istnieje pewna szansa powrotu do pełnej sprawności, wymagać to będzie jednak długotrwałej rehabilitacji. Panu Marcinowi z czasem udało się znowu stanąć na nogi, chociaż przez długi czas musiał w trakcie chodzenia korzystać z kul. Na pewno może on mówić o szczęściu. Wiele osób, które doznały takich obrażeń musi już do końca życia poruszać się na wózku inwalidzkim, niektórzy są nawet przykuci do łóżka.

Kiedy pan Marcin doszedł już do siebie na tyle, że nie musiał przez cały czas myśleć tylko i wyłącznie o swoim stanie zdrowia, postanowił wystąpić o wypłatę odszkodowania z polisy OC swojego kuzyna. Decyzja towarzystwa ubezpieczeniowego była teoretycznie pozytywna dla pana Marcina, gdyż zdecydowało ono, że ma on prawo do otrzymania pieniędzy. Niestety zaproponowana kwota świadczenia była zdecydowanie zbyt niska, aby można było mówić o sprawiedliwym zadośćuczynieniu za cierpienie fizyczne oraz stres związany z urazem. Pan Marcin zdecydował o tym, żeby poszukać pomocy w naszej kancelarii prawnej Ubi Ius. W imieniu naszego klienta wnieśliśmy odwołanie od decyzji firmy ubezpieczeniowej. Jej efektem było przyznanie panu Marcinowi znacznie wyższej sumy odszkodowania.

Również i Ty możesz skorzystać z oferowanej przez nas pomocy. Skontaktuj się z naszą kancelarią prawną, abyśmy mogli umówić się na spotkanie, które odbędzie się w naszym biurze w Lublinie. Wtedy zapoznamy się z Twoją sytuacją i będziemy mogli opracować plan dalszego działania. Jak widzisz na przykładzie zaprezentowanym powyżej nawet niekorzystna decyzja firmy ubezpieczeniowej nie oznacza,że należy się poddawać. Nie jest ona ostateczna. W drodze odwołania można wywalczyć znacznie wyższe pieniądze. Ubezpieczyciele wiedząc o tym, że wiedza prawnicza przeciętnego człowieka nie stoi na zbyt wysokim poziomie, starają się to niestety wykorzystać na swoją korzyść. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej daję szansę na uzyskanie odszkodowania w takiej kwocie, aby zrekompensowało ono w pełni koszty leczenia i rehabilitacji.

 

 

Odszkodowanie za złamany kręgosłup

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!