Powrót

Odszkodowanie za złamanie kciuka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kciuka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kciuka?

Złamanie kciuka najczęściej występuje wśród sportowców takich szczypiorniści, bokserzy czy siatkarze, jednak może przydarzyć się każdemu podczas upadku lub bezpośredniego uderzenia. Złamania kciuka mogą być złamaniami z przemieszczeniem lub bez. Złamanie z przemieszczeniem łatwiej jest rozpoznać, ponieważ na pierwszy rzut oka możemy dostrzec widoczną deformację palca. Zwykle rozróżniamy dwa rodzaje złamań w obrębie kciuka: złamanie Bennetta — występuje częściej oraz złamanie Ronaldo — bardziej skomplikowane, ale na szczęście występuje dużo rzadziej.

Złamań w obrębie kciuka nie należy lekceważyć. Nieleczone mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń w obrębie stawu i prowadzić do znacznego zmniejszenia ruchomości kciuka. Jeśli występuje podejrzenie złamania kciuka, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który wykona zdjęcie RTG i zbierze odpowiedni wywiad dotyczący okoliczności wypadku. Będzie wtedy możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Jak wiadomo, kciuk zapewnia nam możliwości chwytne, dlatego każde jego uszkodzenie zaburza prawidłowe ruchy dłoni. Złamanie kciuka utrudnia podstawowe czynności, które wykonujemy codziennie. Taka kontuzja może także uniemożliwić pracę. Warto w takim wypadku postarać się o odszkodowanie, które przynajmniej częściowo pomoże zrekompensować nam ból oraz niemożność pracy w czasie gojenia. O odszkodowanie można się starać, kiedy posiadamy odpowiednie orzeczenie lekarskie, stwierdzające stan palca oraz to, jak poważne było złamanie. Jeśli mimo posiadania odpowiednich dokumentów firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowania — skontaktuj się z naszą kancelarią prawniczą Ubi ius. Rozpatrzymy indywidualnie Twoją sprawę, udzielimy profesjonalnej porady oraz pomożemy odwołać się od decyzji ubezpieczyciela.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!