Powrót

Uszkodzenie obrąbka stawu barkowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie obrąbka stawu barkowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie obrąbka stawu barkowego?

Obrąbek stawu to struktura, której zadaniem jest pogłębienie panewki stawu barkowego. Jest to konieczne, aby głowa kości ramiennej mogła stabilnie spoczywać w swojej panewce. W obrąbek stawowy wnikają dodatkowo włókna, które pochodzą ze ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia.

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia górnej części obrąbka stawowego stawu barkowego. Na uraz ten najbardziej narażeni są sportowcy, którzy uprawiają dyscypliny wymagające od nich ruchów nad poziomem linii barków. Jest to więc częsty uraz tenisistów, siatkarzy itp.

Objawy, które mogą wskazywać na uszkodzenie obrąbka stawowego, to ból i dyskomfort w okolicy stawu, uczucie przeskakiwania, blokada w stawie podczas pewnych ruchów, możliwe do usłyszenia tarcie w stawie i uczucie niestabilności.

W przypadku wystąpienia takich objawów pacjent powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Po postawieniu odpowiedniej diagnozy konieczne będzie wprowadzenie prawidłowego leczenia, które ma na celu przywrócenie sprawności barku. Leczenie polega zwykle na wykonaniu operacji, dzięki której możliwe jest oczyszczenie wystrzępionych fragmentów obrąbka stawowego barku.

Jeśli w wyniku urazu lub wykonywania pewnych powtarzalnych czynności doszło do uszkodzenia obrąbka stawowego, warto złożyć wniosek o odszkodowanie. Pomoże ono zrekompensować pacjentowi ból oraz czas poświęcony na leczenie. W wielu przypadkach zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe proponują bardzo niską kwotę odszkodowania. Od tej decyzji zawsze można się jednak odwołać. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu od firmy ubezpieczeniowej należnej kwoty odszkodowania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi prawnicy z chęcią pomogą w uzyskaniu odszkodowania za uszkodzenie obrąbka stawu barkowego.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!