Powrót

Zerwanie ścięgna prostownika palca odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zerwanie ścięgna prostownika palca

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zerwanie ścięgna prostownika palca?

Mięśnie prostowniki palców są połączone z paliczkami za pomocą długich, łącznotkankowych struktur zwanych ścięgnami. Ścięgna te nie tylko umożliwiają umiejscowienie mięśnia do paliczka, lecz również sprawiają, że możemy wykonywać tak precyzyjne ruchy palcami. Dzięki swojej budowie w łatwy sposób prześlizgują się przez pochewki mięśniowe, co umożliwia wykonywanie ruchów o dużym zakresie.

Zdarza się, że dochodzi do urazów ścięgien mięśni prostowników palców. Może się tak przydarzyć w wyniku częstego powtarzania podobnych ruchów i przeciążenia. Inną sytuacją może być zerwanie ścięgna prostownika palców w wyniku gwałtownego ruchu lub bezpośredniego urazu, takiego jak na przykład przecięcie za pomocą ostrego przedmiotu lub naruszenie ciągłości ścięgna przez ostry odłamek kostny podczas złamania.
W przypadku całkowitego zerwania ścięgna, konieczne jest przeprowadzenie prostego zabiegu zszycia dwóch końców tej struktury. Zwykle zabiegi tego typu przebiegają bez komplikacji, jednak po ich wykonaniu konieczne będzie stosowanie rehabilitacji, aby przywrócić pełną ruchomość dłoni.

Jeśli nie jest możliwe połączenie dwóch końców ścięgna, konieczne jest przeprowadzenie bardziej skomplikowanej operacji odtworzenia ścięgna. Jest ona znacznie trudniejsza i bardziej wymagająca. Również w tym przypadku konieczna będzie rehabilitacja, jednak zdarza się, że pełna sprawność dłoni nie będzie możliwa do przywrócenia.

Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku wystąpiło u Ciebie zerwanie ścięgna prostownika palca, możesz uzyskać odszkodowanie. Jego wysokość nie jest jednoznaczna i ma na nią wpływ wiele istotnych czynników. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za zerwanie ścięgna prostownika palca, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy także w Twoim przypadku.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!