Powrót

Stłuczenie płuc odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po stłuczeniu płuc

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po stłuczeniu płuc?

Do stłuczenia płuc najczęściej dochodzi podczas upadków z wysokości, pobić czy wypadków komunikacyjnych. Stłuczenia płuc mogą być urazem, który nie wymaga hospitalizacji a jedynie odpoczynku i leczenia zachowawczego. Podczas bardziej rozległych obrażeń może być jednak konieczna nawet interwencja chirurgiczna.

Stłuczenie płuc jest urazem, w którym uszkodzeniu ulega miąższ płuca. Pęcherzyki płucne zostają zgniecione, pękają małe naczynka krwionośne, a zawarta w nich krew ulega wylewowi do tkanki płucnej. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ obecność jakiegokolwiek płynu (w tym krwi) w płucach w dużej ilości może uniemożliwić wymianę gazową, a co za tym idzie powodować uduszenie.

Objawami stłuczenia płuc są: krwioplucie, duszności, sine wargi oraz błony śluzowe. Podczas stłuczenia płuca problemem może być to, że objawy nie pojawiają się natychmiast. Dlatego, jeśli w ciągu kilku godzin po urazie klatki piersiowej wystąpią wyżej wymienione objawy, należy jak najszybciej zgłosić się na pogotowie. Nieleczone stłuczenia płuc o dużej skali mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta.

Za tak poważny uraz pacjent powinien otrzymać odszkodowanie. Ubezpieczalnia na podstawie stosownej dokumentacji medycznej oblicza kwotę, która zostanie przyznana poszkodowanemu. Zdarza się jednak, że zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową suma jest zupełnie nieadekwatna do poniesionych przez osobę poszkodowaną obrażeń. W takiej sytuacji zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi doświadczeni prawnicy z chęcią pomogą wyegzekwować odszkodowanie za stłuczenie płuca i inne urazy.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!