Powrót

Zespół kanału łokciowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zespół kanału łokciowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zespół kanału łokciowego?

Zespół kanału łokciowego to choroba, która jest zaliczana do neuropatii uciskowych. W wyniku ucisku zachodzi do zaburzenia przewodnictwa nerwowego w nerwie łokciowym, który przewodzi impulsy czuciowe do palca serdecznego, palca małego oraz bocznej części dłoni. Dodatkowo nerw ten unerwia ruchowo mięśnie wyżej wymienionych obszarów.

Nerw łokciowy najczęściej zostaje uszkodzony w wyniku ucisku w pobliżu anatomicznych przewężeń kończyny górnej. Najczęściej przyczyną zaburzeń przewodnictwa tego nerwu jest ucisk w pobliżu kanału łokciowego. Nerw biegnie tam w bliskim sąsiedztwie struktur takich jak kości czy więzadła. Gdy dochodzi do kontuzji, długotrwałego przetrzymywania kończyny górnej w zgiętej pozycji lub w sytuacji częstego wykonywania powtarzalnych ruchów ręki — nerw łokciowy może zostać przyciśnięty do innych struktur. Będzie to powodowało pojawienie się charakterystycznych objawów zespołu kanału łokciowego.

Objawami, które mogą wskazywać na podobny problem, są: ból, drętwienie oraz mrowienie w okolicy palca serdecznego, oraz małego, problemy z poruszaniem tymi palcami, zaburzenia czucia, a także dyskomfort nasilający się szczególnie w nocy. W przypadku bardzo zaawansowanego stopnia choroby może dojść do nieodwracalnych zmian w nerwie oraz braku możliwości przywrócenia jego dawnych funkcji, nawet po wykonaniu odpowiedniego zabiegu chirurgicznego. Z tego powodu nie należy lekceważyć niepokojących objawów, które dotykają tych okolic dłoni.

Jeśli chcesz wystąpić o odszkodowanie za przebycie zespołu kanału łokciowego, lecz nie wiesz, co należy zrobić, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Rozpatrzymy Twoją sytuację, podamy dostępne możliwości oraz udzielimy pomocy w uzyskaniu odszkodowania za zespół kanału łokciowego.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!