Powrót

Odszkodowanie za uraz nadgarstka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz nadgarstka

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz nadgarstka?

  Do urazów nadgarstka dochodzi najczęściej podczas upadku na otwartą dłoń. Często dochodzi jedynie do zwichnięcia, czyli stanu, który z pozoru przypomina złamanie, jednak na zdjęciu rentgenowskim nie obserwujemy pęknięcia kości. W przypadku mniejszej ilości szczęścia może zostać uszkodzony sam staw nadgarstkowy, któraś z ośmiu kości nadgarstka lub dalszy odcinek kości promieniowej.

  W każdym przypadku urazu nadgarstka należy jak najszybciej udać się do lekarza. Nawet jeżeli jest to zwykłe zwichnięcie, nie należy go bagatelizować. Zwichnięcie również wymaga usztywnienia nadgarstka i odpowiednich leków, ponieważ nieleczone może doprowadzić do przewlekłych, trudnych do wyeliminowania stanów zapalnych oraz dolegliwości bólowych. Podczas złamania bez przemieszczenia również należy zastosować usztywnienie. W przypadku przemieszczeń oraz powstania odłamków może być konieczny zabieg chirurgiczny w celu nastawienia złamanych kości.

  Bez wątpienia urazy w obrębie nadgarstka są bardzo nieprzyjemne i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Uniemożliwione może zostać pisanie, podnoszenie różnych przedmiotów, a nawet prowadzenie auta. Z tego powodu często jesteśmy zmuszeni zrezygnować z pracy na okres rekonwalescencji. Bez wątpienia dobrym pomysłem w tym wypadku będzie wystąpienie o odszkodowanie za poniesione przez nas szkody. W tym wypadku niezbędne będzie stosowne orzeczenie lekarskie, które należy następnie przedstawić firmie ubezpieczeniowej wraz z resztą wymaganej dokumentacji. W wypadku problemu z uzyskaniem odszkodowania lub jakichkolwiek wątpliwości — zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy zaistniały problem indywidualnie i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!