Powrót

Złamanie rzepki kolanowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie rzepki kolanowej - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie rzepki kolanowej?

  Rzepka jest elementem stawu kolanowego, który to z kolei jest największym stawem w ciele człowieka. Rzepka jest natomiast największą trzeszczką w organizmie człowieka, która chroni staw na jego przedniej powierzchni. Jest ona trójkątnego kształtu i utrzymywana jest w swojej pozycji przez ścięgno mięśnia czworogłowego oraz przez więzadło rzepki.

  Do uszkodzenia rzepki może dojść podczas zwykłego wywrócenia się. Niefortunny upadek na kolano może prowadzić nawet do urazu, jakim jest złamanie rzepki kolanowej. Jest to uraz bardzo poważny, który w pewnych przypadkach może prowadzić do powstawania zrostów, zaburzenia ruchomości kolana i wymagać długotrwałej rehabilitacji i leczenia. Urazy w obrębie rzepki mogą być też bardzo bolesne. Nawet po zagojeniu się złamania może być konieczna operacja artroskopii kolana, a sam staw może utracić pełną ruchomość. Jest to więc bardzo uciążliwy uraz, który może uniemożliwiać oraz znacznie utrudniać wykonywanie codziennych czynności lub nawet pracy zawodowej.

  Złamanie rzepki kolanowej może być szczególnie uciążliwe dla osób pracujących w zawodach, w których konieczne jest przemieszczanie się lub zajmują się pracą fizyczną, np. na budowie, w magazynie, w sklepie, czy w fabryce. Uraz, jakim jest złamanie rzepki, może też być bardzo dotkliwy dla sportowców. Takie uszkodzenie kolana może bowiem uniemożliwić uprawianie sportu nawet przez długi czas po złamaniu.

  Pełen powrót do zdrowia po złamaniu rzepki kolanowej wymaga wielu wizyt u lekarza, fizjoterapeuty, rehabilitanta. Konieczne jest też oszczędzanie uszkodzonego kolana i nieprzeciążanie się. W niektórych przypadkach do całkowitego powrotu do zdrowia konieczna może być także operacja.

  Ze względu na to, że złamanie rzepki kolanowej może przysporzyć tak wielu problemów, a także może prowadzić do trwałej utraty sprawności stawu kolanowego, każda osoba, która doznała takiego urazu, powinna postarać się o uzyskanie odpowiedniego odszkodowania. Często jednak zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe znacząco zaniżają odszkodowania przyznawane osobom po tym urazie. Należy jednak pamiętać, że od decyzji ubezpieczalni zawsze można się odwołać oraz walczyć o swoje prawa. Jeśli odwołania nie przynoszą skutku, można także wkroczyć na drogę sądową. Przed sądem można wbrew pozorom dużo łatwiej udowodnić swoją rację oraz zasadność swoich żądań, a tym samym wywalczyć dużo wyższe odszkodowanie niż w przypadku zawarcia ugody z ubezpieczalnią. Aby cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo warto także skorzystać z pomocy wykwalifikowanego prawnika. Prawnikt może nie tylko doradzić w sprawie, jaką jest złamanie rzepki kolanowej odszkodowanie, lecz może również reprezentować swojego klienta w postępowaniu sądowym.

  Jeśli poszukujesz godnego zaufania prawnika, który zajmie się sprawą złamanie rzepki kolanowej odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie zatrudnia prawników, którzy specjalizują się w sprawach odszkodowawczych, dlatego chętnie pomożemy także Tobie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

   

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!