Powrót

Pęknięte żebro odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie żeber lub pęknięcie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pęknięte żebro?

Tego typu złamanie jest częstym skutkiem wypadków drogowych. Występuje ono również podczas dokonywania ratującego życie zabiegu pierwszej pomocy, jest skutkiem wywierania silnego ucisku na klatkę piersiową osoby, której udzielana jest taka pomoc. Można ubiegać się o odszkodowanie z tytułu złamanego żebra. Ma ono za zadanie rekompensatę zarówno cierpienia fizycznego związanego z leczeniem urazu, jak i psychicznego. Jest to bowiem sytuacja niezwykle stresująca. Pieniądze te mają również za zadanie pomóc osobie poszkodowanej w poradzeniu sobie z problemami finansowymi, będącymi skutkiem doznanych obrażeń. Nie jest przecież wtedy możliwa praca na pełen etat. Kto ma prawo do uzyskania takiego odszkodowania?

  1. Osoby, które obejmuje ubezpieczenie społeczne. W przypadku ZUS i KRUS chodzi o te osoby, które doznały wypadku w czasie wykonywania swoich obowiązków w miejscu pracy.
  2. Osoby ubezpieczone dobrowolnie. Chodzi tutaj o ubezpieczenia na życie i takie od nieszczęśliwych wypadków zawierane z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
  3. Osoby, które uległy wypadkowi nie ze swojej winy. Odszkodowanie jest im wypłacane z prywatnej kieszeni sprawcy zdarzenia lub z jego polisy OC. Do wypłaty pieniędzy zobligowana jest również firma, która ponosi odpowiedzialność za to, że doszło do wypadku.

Na odszkodowanie wypłacone z OC składa się wiele roszczeń. W tym konkretnym przypadku, gdy chodzi o złamane żebro, pieniądze mają za zadanie zrekompensować:

  1. Koszty leczenia, w tym także te związane z zakupem leków, koniecznymi dla poprawy stanu zdrowia konsultacjami z lekarzami, podjętymi przez poszkodowanego staraniami o powrót do aktywności zawodowej na poziomie sprzed wypadku, w tym także uczestnictwem w kursach i szkoleniach zawodowych.
  2. Cierpienia natury psychicznej związane z odczuwaniem skutków wypadku. Mają one wpływ na pogorszenie się komfortu życia osoby, która doznała złamania żebra.

Warto jest przy staraniach o uzyskanie odszkodowania skorzystać z pomocy oferowanej przez kancelarie prawną, taką jak Ubi Ius mająca swoje biuro w Lublinie. Należy pamiętać, że ubezpieczyciele często starają się wykorzystać to, że przeciętny człowiek ma niewielką wiedzę prawniczą. Przedstawiając mu propozycję zaniżonego odszkodowania liczą na to, że poszkodowany nie będzie chciał się odwoływać od tej decyzji, ponieważ związane jest to ze skomplikowaną procedurą. W takim przypadku pomoc ze strony prawników wydaje się być niezbędna. Jeżeli planujesz staranie o uzyskanie odszkodowania lub nie jesteś zadowolony z decyzji ubezpieczyciela, skontaktuj się z nami. Podczas spotkania, które odbędzie się w naszym biurze, przedstawisz nam szczegóły sytuacji, w której się znalazłeś. Po zapoznaniu się z nimi podejmiemy decyzję o tym, co należy robić dalej, abyś mógł otrzymać odszkodowanie w satysfakcjonującej Cię wysokości.

 

 

Odszkodowanie za złamane żebro

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!