Powrót

Uraz miednicy odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz miednicy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz miednicy?

Urazy miednicy należą do urazów niezwykle poważnych. Kość ta osłania większość narządów układu moczowego i płciowego, a także jest kością, która łączy tułów z kończynami dolnymi. Kość miedniczna jest tak naprawdę zbudowana z trzech kości: biodrowej, kulszowej i łonowej. Są one silnie ze sobą połączone i trudno znaleźć dokładne granice pomiędzy nimi.

Urazy miednicy, szczególnie te, w których mamy do czynienia z brakiem stabilności w jej obrębie, są niezwykle niebezpieczne. Najczęściej występują po wypadkach komunikacyjnych lub upadkach z wysokości. Jeśli u poszkodowanego w takiej sytuacji zauważymy, że okolice miednicy są zasinione, bardzo bolesne lub występują widoczne przemieszczenia, należy postępować bardzo delikatne. Przede wszystkim nie należy narażać pacjenta na niepotrzebne ruchy. Najlepiej, jeśli miejsce, w którym leży nie jest niebezpieczne, zostawić go w pozycji, w jakiej został znaleziony (pamiętając o udrożnieniu dróg oddechowych). Następnie należy wezwać profesjonalną pomoc medyczną.

Leczenie złamania w obrębie miednicy zależy od tego, jak rozległe są poniesione przez poszkodowanego obrażenia. Złamania proste są zwykle dużo prostsze do wyleczenia, ponieważ przebiegają bez powikłań. Złamania wieloodłamowe zwykle wymagają leczenia chirurgicznego, ponieważ mogło dojść do obrażeń narządów wewnętrznych, należących głównie do układu moczowego i płciowego.

Odszkodowanie za uraz miednicy może wynosić od 1 do nawet 60 procent uszczerbku na zdrowiu, co przelicza się na kwoty od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W celu obliczenia sumy odszkodowania, każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie. Firmą, która zajmuje się takimi sprawami na co dzień jest Ubi ius. Skontaktuj się z nami, a z chęcią pomożemy rozwiązać także Twój problem.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!