Powrót

Złamanie trójkostkowe podudzia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie trójkostkowe podudzia - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie trójkostkowe podudzia?

Staw skokowy znajduje się na połączeniu stopy oraz podudzia. Pozwala on na wykonywanie rozmaitych ruchów stopy, które umożliwiają prawidłowe przemieszczanie się, skakanie, bieganie oraz wykonywanie jeszcze bardziej złożonych ruchów. To dzięki funkcjonalności tego obszaru możliwe jest także bezproblemowe utrzymywanie pionowej postawy ciała.

Ten obszar jest jednak bardzo narażony na różnego rodzaju urazy oraz przeciążenia. Spoczywa na nim bowiem cały ciężar ciała. Z tego powodu kontuzje w okolicy kostki są niestety bardzo częste. Najbardziej popularnymi urazami tego obszaru są bez wątpienia skręcenia i zwichnięcia kostki. Często jednak dochodzi także do poważniejszych uszkodzeń tej okolicy. Należą do nich złamania, a jednym z najcięższych rodzajów złamań kostki jest złamanie trójkostkowe podudzia.

Złamanie trójkostkowe polega na jednoczesnym złamaniu kostki przyśrodkowej, bocznej oraz tylnej. Jest to złamanie niestabilne, które wyjątkowo trudno się zrasta. W celu umożliwienia naprawy kości konieczna jest operacja, która pozwoli na zespolenie pękniętych fragmentów oraz usunięcie ewentualnych odłamków kostnych. Podczas gojenia się tego typu złamań przez pierwsze kilka dni nie powinno się w ogóle obciążać kostki. Dopiero w kolejnych dniach możliwe są krótkie spacery z pomocą kuli. Bez wątpienia jest to jednak złamanie bardzo bolesne i obarczone dużym ryzykiem powikłań. Po całkowitym zrośnięciu się kości konieczna będzie także długa rehabilitacja, która pomoże w przywróceniu funkcjonalności stawu. Czasem podczas tego typu złamań dochodzi również do rozerwania ważnych więzadeł. Może to skutkować trwałą niestabilnością w stawie skokowym oraz zwiększonym ryzykiem skręcenia lub zwichnięcia kostki. W bardzo ciężkich przypadkach złamanie trójkostkowe podudzia może skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu w postaci problemów z poruszaniem się.

Wiele osób wyszukuje w internecie hasło „złamanie trójkostkowe podudzia odszkodowanie“. Wynika to z tego, że firmy ubezpieczeniowe coraz częściej zaniżają przyznawane poszkodowanym świadczenia, dlatego coraz więcej osób chce upewnić się, ile pieniędzy można uzyskać w podobnym przypadku. Nie jest jednak łatwo jednoznacznie określić sumę, jaką można przyznać za taki uszczerbek na zdrowiu. Na ostateczną kwotę odszkodowania wpływa bowiem wiele aspektów, takich jak okoliczności zdarzenia, występowanie powikłań, ilość koniecznych operacji, czy rodzaj złamania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile pieniędzy możesz uzyskać w sprawie, jaką jest złamanie trójkostkowe podudzia odszkodowanie, najlepszym wyborem będzie konsultacja z radcą prawnym zajmującym się sprawami odszkodowań.

W Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie znajdziesz wykwalifikowanych radców prawnych, którzy na co dzień zajmują się sprawami odszkodowawczymi. Z chęcią przyjrzymy się Twojemu przypadkowi i pomożemy uzyskać odszkodowanie za złamanie trójkostkowe podudzia. Nasi prawnicy oferują także możliwość reprezentowania swojego klienta na drodze sądowej, co może znacznie ograniczyć dodatkowej ilości stresu związanego ze sprawą. Zachęcamy do skontaktowania się z nami oraz skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!