Powrót

Torbiel pilonidalna odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za torbiel pilonidalną

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za torbiel pilonidalną?

  Torbiel pilonidalna, która jest potocznie nazywana torbielą włosową, to zmiana, która powstaje w okolicach kości ogonowej, a dokładniej w szparze międzypośladkowej. Dla wielu pacjentów jest to bardzo wstydliwa dolegliwość, dlatego zwlekają z wizytą u lekarza. Nie powinno się tak postępować, ponieważ torbiel pilonidalna może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

  Przyczyny powstawania torbieli włosowej nie są do końca wyjaśnione. Najbardziej prawdopodobną przyczyną, która jest równocześnie najczęściej wymieniana przez lekarzy, to wrastanie włosów w głąb skóry. W wyniku tego zjawiska mogą namnożyć się bakterie, które spowodują powstanie początkowo niegroźnie wyglądającego zgrubienia. W wyniku nieustannego podrażniania tej zmiany podczas chodzenia, wstawania oraz siadania, może ona z czasem powiększać się i wypełniać ropną wydzieliną, co prowadzi do powstania torbieli i ropnia.

  Objawami, które mogą świadczyć o pojawieniu się torbieli pilonidalnej jest ból w okolicach torbieli, wyciek wydzieliny ze zmiany, obrzęk, zaczerwienienie i gorączka.
  Leczenie polega najczęściej na zastosowaniu antybiotyków oraz okładów o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Jeśli stan torbieli jest bardzo zaawansowany, konieczna może okazać się operacja usunięcia zmiany. Może być to wykonane przez drenaż lub przez chirurgiczne wycięcie całej torbieli.

  Jeśli to właśnie u Ciebie wystąpiła tego typu zmiana i chcesz dowiedzieć się, czy przysługuje Ci odszkodowanie, skontaktuj się z nami. Prawnicy z Ubi ius rozpatrzą indywidualnie Twój przypadek i udzielą profesjonalnej pomocy w uzyskaniu odszkodowania za torbiel pilonidalną.

   

   

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!