Powrót

Odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu?

Wypadki przydarzają się niestety ogromnej ilości osób dziennie. Zdarzają się one niemal każdemu. Często są one przyczyną różnego rodzaju uszczerbków na zdrowiu, zarówno tych drobnych, jak i tych bardziej poważnych. Wypadki takie mogą być skutkiem działania osób trzecich lub być spowodowane przez nas samych. Często są one wynikiem nieuwagi, rozproszenia lub braku zachowania należytej ostrożności podczas wykonywania niebezpiecznych czynności. Każda osoba, która doznała jakiegoś urazu, może ubiegać się o odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu.

Ma ono na celu pokrycie kosztów leczenia zaistniałego urazu, a także kosztów przejazdów do placówek medycznych, rehabilitacji, pielęgnacji i opieki oraz ewentualnego przystosowania mieszkania, oraz auta do specjalnych potrzeb osoby poszkodowanej. Z tego względu odszkodowanie jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem w razie poniesionego wypadku. Niestety, w praktyce uzyskanie odszkodowania godnej wysokości nie jest takie łatwe.

Firmy ubezpieczeniowe coraz częściej stosują w umowach podpisanych z klientami coraz bardziej rozszerzone klauzule, które wyłączają odpowiedzialność firmy w wielu przypadkach. Jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja dla osoby, która doznała nieszczęśliwego zdarzenia i wymaga specjalistycznego leczenia. Jeśli firma ubezpieczeniowa w Twojej sytuacji odmawia wypłaty odszkodowania, najlepiej skontaktuj się prawnikiem. Często okazuje się bowiem, że firmy ubezpieczeniowe bezpodstawnie odmawiają wypłaty należnych poszkodowanemu świadczeń lub znacząco zaniżają ich wysokość.

Warto zawalczyć wtedy o swoje prawa, ponieważ w ten sposób można uzyskać nawet bardzo wysokie odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu. O odszkodowanie może ubiegać się osoba, która doznała trwałego lub tymczasowego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Odszkodowanie powinno być przyznane osobom, których uszczerbek na zdrowiu powstał w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, wypadku samochodowego, błędu lekarskiego, czy wypadku podczas wykonywania pracy. Poszkodowana osoba może wtedy ubiegać się nie tylko o odszkodowanie, lecz również o zadośćuczynienie lub rentę.

Zadośćuczynienie jest bowiem oddzielnym świadczeniem, które ma za zadanie pokrycie szkód niematerialnych, jakimi mogą być na przykład cierpienie fizyczne lub psychiczne. Renta natomiast jest przyznawana najczęściej osobom, które utraciły możliwość wykonywania pracy zarobkowej.

Odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu powinno być adekwatnym do poniesionej szkody wynagrodzeniem finansowym dla osoby poszkodowanej, dlatego warto walczyć o swoje prawa i dochodzić należnych pieniędzy. Wiele osób boi się wkraczać na drogę sądową, jednak przy pomocy dobrego adwokata w sądzie można w łatwy sposób wywalczyć należne pieniądze. Co więcej, odszkodowania przyznawane przez sąd są w większości przypadków wielokrotnie wyższe od kwot, które są proponowane przez firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jeśli poszukujesz profesjonalnej pomocy prawnej w sprawie uzyskania odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie specjalizuje się w sprawach dotyczących odszkodowań, dlatego z pewnością pomożemy także w Twoim przypadku. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych.

 

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!