Powrót

Złamanie dalszej nasady kości promieniowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie dalszej nasady kości promieniowej - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie dalszej nasady kości promieniowej?

Kość promieniowa jest jedną z dwóch kości budujących przedramię. Jej koniec dalszy łączy się z kośćmi nadgarstka i tworzy powierzchnię stawową nadgarstkową. Kość promieniowa jest kością długą, którą można bez problemu wyczuć, uciskając okolicę przedramienia po stronie kciuka.

Do złamania kości promieniowej może dojść w wyniku upadku na wyprostowane dłonie, bezpośredniego uderzenia, upadku z wysokości lub zmiażdżenia. Złamanie dalszej nasady kości promieniowej występuje dość często i jest dość skomplikowanym złamaniem. W wyniku pęknięcia nasady dalszej kości promieniowej często dochodzi bowiem także do uszkodzenia powierzchni stawowej, co może prowadzić do zaburzenia ruchomości w stawie nadgarstka. Jeśli złamanie jest złamaniem z przemieszczeniem oraz występują odłamki kostne, może także dojść do uszkodzenia torebki stawowej lub okolicznych nerwów oraz naczyń. Takie uszkodzenia mogą natomiast prowadzić do trwałych powikłań, takich jak zaburzenia czucia, czy ruchomości.

Złamanie kości promieniowej objawia się najczęściej dużym bólem i pojawieniem się opuchlizny. Jeśli doszło do naruszenia ciągłości naczyń, może także powstać zasinienie. Miejsce złamania często jest także cieplejsze i występuje uczucie pulsowania. Przy złamaniach z przemieszczeniem czasem można zobaczyć asymetrię kości gołym okiem. Przy złamaniach obejmujących powierzchnie stawowe, ruchomość nadgarstka również może być zaburzona. Mogą pojawiać się problemy lub nasilający się ból podczas próby zginania i prostowania nadgarstka, poruszania palcami, czy rotacji przedramienia.

Wiele osób zastanawia się, jak wysokie mogą uzyskać, za złamanie dalszej nasady kości promieniowej odszkodowanie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak prosta i jednoznaczna. Wysokość odszkodowania jest bowiem ustalana indywidualnie w każdym przypadku i ma na nią wpływ bardzo duża ilość czynników, takich jak okoliczności wypadku, konieczność przeprowadzenia operacji i ich ilość, długość pobytu w szpitalu, powstanie powikłań i wiele innych. Z tego powodu nie da się jednoznacznie określić, jaka kwota może stanowić odszkodowanie za złamanie kości promieniowej.

Wiele firm ubezpieczeniowych wykorzystuje niewiedzę osób poszkodowanych i podczas podobnych sytuacji znacząco zaniża wypłacane odszkodowania. Wiele osób nie robi nic z tym problemem, ponieważ nie mają oni świadomości, że przyznane przez ubezpieczalnię odszkodowanie jest zbyt niskie. Jeśli uważasz, że możesz być w podobnej sytuacji, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS zatrudnia jedynie doświadczonych prawników, którzy chętnie pomogą w sprawie, jaką jest złamanie dalszej nasady kości promieniowej odszkodowanie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!