Powrót

Utrata palców stopy odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po utracie palców stopy

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po utracie palców stopy ?

  Utrata palców stopy może być skutkiem wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy z maszynami tnącymi lub zmiażdżenia (konieczność amputacji). Jest to bardzo poważny uraz, ponieważ palce u stóp pomagają w utrzymaniu równowagi ciała w pozycji stojącej oraz podczas chodzenia. W przypadku utraty palców stopy, utracone zostają paliczki dalsze, a czasami dochodzi też do uszkodzenia paliczków bliższych.

  Utrata palców stopy może powodować problemy z chodzeniem i utrzymywaniem równowagi. Mogą zostać także porażone nerwy oraz mięśnie lub może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Skutkiem tych obrażeń mogą być powikłania, takie jak kurcze mięśni, utrata czucia czy ruchomości stopy. W każdym przypadku, w celu odzyskania sprawności fizycznej będzie niezbędna systematyczna rehabilitacja.

  Ze względu na nieodwracalność poniesionych obrażeń, poszkodowany może starać się o rekompensatę pieniężną z powodu wypadku. Jeśli uraz będzie na tyle poważny, że pacjent nie będzie zdolny do wykonywania dalszej pracy, istnieje także możliwość starania się o rentę. Ciężko jest określić, jaka kwota może zostać przyznana bez indywidualnego rozpatrzenia danego przypadku. Zależy ona bowiem od wielu czynników takich jak rozległość powikłań czy ilość przebytych operacji. Może się zdarzyć tak, że kwota zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową jest zupełnie nieadekwatna do tego, jakie obrażenia poniósł poszkodowany. W takim wypadku zachęcamy do kontaktu z kancelarią prawną Ubi ius. Pomagamy w wyegzekwowaniu należytego odszkodowania za utratę palców stopy, a także za inne przebyte urazy. Z chęcią rozpatrzymy indywidualnie także Twoją sprawę.

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!