Powrót

Odszkodowanie za złamany palec w nodze


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamany palec w nodze

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamany palec w nodze?

Na złamanie palca u nogi może być narażona tak naprawdę każda osoba. Tak naprawdę uraz ten może powstać podczas przypadkowego uderzenia w twardy przedmiot, przygniecenia, przytrzaśnięcia, a nawet upadku. Osobami szczególnie narażonymi na złamanie palca są też piłkarze, którzy podczas niefortunnego kopnięcia mogą doprowadzić do pęknięcia paliczka.

Proste złamania stopy, czyli takie, w których nie dochodzi do przemieszczenia kości, mogą być bardzo trudne do rozpoznania. Mogą na pierwszy rzut oka przypominać zwykłe obicie, dlatego żadnego urazu w stopie nie należy lekceważyć. Warto wykonać prześwietlenie, które wykluczy złamanie kości.

Podczas złamania z przemieszczeniem występują bardziej charakterystyczne objawy. Należą do nich: zniekształcenie stopy, a także sztywność i brak możliwości poruszania palcami. Poszkodowany często nie może przenieść ciężaru ciała na uszkodzoną stopę, ponieważ wiąże się to z dużym bólem. Co więcej, występuje najczęściej pokaźny obrzęk, a także zasinienie w okolicy uszkodzonego palca.

Leczenie złamanego palca w nodze opiera się na unieruchomieniu uszkodzonej kości. Podczas złamań z przemieszczeniem, konieczne jest nastawienie odłamków kostnych. Najczęściej udaje się to zrobić metodą tradycyjną, jednak przy wieloodłamowych złamaniach konieczny może okazać się zabieg operacyjny.

Jeśli doszło do złamania palca w nodze, możesz starać się o uzyskanie odszkodowania. Będzie ono rekompensatą za uraz, który powstał. Jego kwota jest zależna od wielu czynników, między innymi tego, czy konieczna była interwencja chirurga oraz, czy wystąpiły jakieś dodatkowe powikłania. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za złamany palec w nodze, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w rozwiązaniu Twojego problemu.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!