Powrót

Złamanie wyrostka łokciowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie wyrostka łokciowego - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie wyrostka łokciowego?

  Staw łokciowy jest stawem zawiasowo-obrotowym, część ramienno-łokciowa stanowi staw zawiasowy, natomiast część ramienno-promieniowa staw kulisty. Razem tworzą one jedną funkcjonalną całość. Częstym złamaniem, które obejmuje swoim zasięgiem staw łokciowy, jest złamanie wyrostka łokciowego.

  Do złamania wyrostka łokciowego może dojść na skutek urazu bezpośredniego lub pośredniego. Uraz bezpośredni może polegać na przykład na upadku a tylną powierzchnię zgiętego łokcia. W takiej sytuacji dochodzi najczęściej do złamania z wieloma odłamkami, które jest bardzo trudnym i skomplikowanym złamaniem, po którym może niestety zostać wiele nieprzyjemnych powikłań. Do złamań pośrednich natomiast może dojść wtedy, gdy dojdzie do silnego przeciążenia kończyny. Wtedy za sprawą silnego skurczu jednej z głów mięśnia trójgłowego, dochodzi do oderwania wyrostka łokciowego w całości.

  Prawidłowe nastawienie złamania wyrostka łokciowego jest kluczowe, aby zachować pełną funkcjonalność stawu łokciowego. Wyrostek łokciowy zawiera bowiem powierzchnię stawową dla bloczka kości ramiennej, dlatego jego obecność i prawidłowe ułożenie są kluczowymi elementami prawidłowego funkcjonowania łokcia.

  Do objawów złamania wyrostka łokciowego należy nagły ból, opuchlizna, brak możliwości poruszania łokciem, pojawienie się zasinienia lub krwiaka. Czasem można także dostrzec przez skórę asymetrię, która jest spowodowana przemieszczeniem się złamanego wyrostka łokciowego. Podczas podejrzenia złamania wyrostka łokciowego, konieczna jest szybka wizyta u lekarza. Po wykonaniu dodatkowych badań, takich jak RTG, badanie palpacyjne i inne, będzie mógł stwierdzić on, jaki typ złamania wyrostka łokciowego wystąpił w tym przypadku. Po odpowiedniej diagnozie konieczne będzie wprowadzenie dopasowanego sposobu leczenia. Przy cięższych złamaniach niestety nie obędzie się bez operacji.

  Wiele osób zastanawia się, czy może uzyskać za złamanie wyrostka łokciowego odszkodowanie. Odpowiedź na to pytanie brzmi: Tak! Każda osoba, która doznała tego typu złamania, może ubiegać się o odszkodowanie. Jest to bowiem bardzo poważny uraz, który często wymaga długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji. Z tego względu odszkodowanie może być bardzo pomocne, ponieważ umożliwi ono pokrycie kosztów leczenia, zakupu leków, dojazdu do placówek medycznych, a także opieki medycznej. Jeśli uraz powstał na przykład w wyniku potrącenia przez samochód, poszkodowany może również ubiegać się o odpowiednie zadośćuczynienie, które jest rekompensatą za poniesione cierpienie fizyczne, a także psychiczne.

  Jeśli poszukujesz prawnika, który zajmie się sprawą, jaką jest złamanie wyrostka łokciowego odszkodowanie, zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Od lat zajmujemy się sprawami dotyczącymi uzyskiwania odszkodowań za różnego rodzaju urazy, dlatego z chęcią pomożemy także Tobie. U nas znajdziesz także wykwalifikowanych prawników, którzy specjalizują się również w innych dziedzinach prawa. Zachęcamy do skorzystania z naszej profesjonalnej pomocy w sprawie, jaką jest złamanie wyrostka łokciowego odszkodowanie.

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!