Powrót

Złamanie kości udowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości udowej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości udowej?

Złamanie kości udowej, szczególnie w jej górnym odcinku dotyczy głównie kobiet po 60 roku życia. Złamania te powstają najczęściej w wyniku osteoporozy. Podczas tej choroby, w której dochodzi do znacznej utraty masy kostnej, nawet pozornie błahy uraz może spowodować złamanie kości udowej.

U kobiet po menopauzie zahamowanie wydzielania estrogenów powoduje w niedługim czasie utratę masy kostnej. Ubytek masy kości może sięgać nawet 30%. Z tego powodu dużo łatwiej o złamania w obrębie kości udowej. Warto też zaznaczyć, że mężczyźni są mniej narażeni na złamania, ponieważ u nich utrata masy kości nie przebiega aż tak szybko i drastycznie. Objawami złamania kości udowej są ból narastający przy każdej próbie ruchu, brak możliwości samodzielnego podniesienia się, brak możliwości poruszania nogą, skrócenie kończyny oraz narastający obrzęk.

Leczenie złamania kości udowej u osób starszych najczęściej wymaga wykonania zabiegu operacyjnego, ponieważ często samoistny zrost jest niemożliwy. Nastawienie kości polega wtedy na użyciu odpowiednich śrub i blaszek lub innych specjalistycznych mechanizmów. Przy prawidłowym przeprowadzeniu zabiegu istnieje duża szansa na całkowity powrót sprawności.

Po urazie, w którym pacjent doznał złamania kości udowej, można starać się o odszkodowanie. Kwota odszkodowania powinna pokryć koszty leków, dojazdów na rehabilitację oraz zrekompensować pacjentowi poniesiony ból. Jeśli zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową kwota jest nieadekwatna do poniesionych obrażeń, można złożyć odwołanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twój przypadek i pomożemy w uzyskaniu należnej kwoty odszkodowania.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!