Powrót

Uraz w ciąży odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz w ciąży

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz w ciąży?

Każdy uraz w ciąży należy traktować szczególnie poważnie, ponieważ w takim przypadku narażone na powikłania są dwie osoby: matka oraz dziecko. Nie należy lekceważyć żadnego wypadku w trakcie trwania ciąży, a szczególnie tych, które występują w trzecim trymestrze

Najczęstsze urazy, jakie dotykają kobiet w ciąży, powstają w wyniku wypadku komunikacyjnego lub upadku. Najbardziej niebezpieczne dla dziecka są urazy, które powstają w trzecim trymestrze ciąży. Dzieje się tak dlatego, że w pierwszym i drugim trymestrze płyn owodniowy oraz kości miednicy stanowią skuteczną ochronę dla płodu. W trzecim trymestrze natomiast dziecko jest już dużo większe, a wody owodniowe nie spełniają już swojej funkcji amortyzacji aż tak skutecznie.

Kolejnym niebezpieczeństwem podczas urazu doznanego w ciąży, jest odklejenie się łożyska. Powstaje wtedy nagły krwotok wewnętrzny. Może to stanowić zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Matka, w wyniku utraty dużej ilości krwi może dostać zagrażającego życiu wstrząsu krwotocznego. Do dziecka z kolei nie zostanie wtedy dostarczona wystarczająca do życia ilość krwi, ponieważ w wyniku krwotoku organizm kobiety ogranicza przepływ krwi przez macicę.

Każdy uraz w trakcie ciąży należy zgłosić lekarzowi. Przeprowadzi on odpowiednie badania, a w tym czasie kobieta powinna pozostać na obserwacji. Jeśli doznałaś urazu w trakcie trwania ciąży, możesz starać się o odszkodowanie. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego uzyskaniu lub masz jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius profesjonalnie zajmuje się sprawami odszkodowań za urazy oraz z chęcią rozpatrzy Twoją sprawę i pomoże w uzyskaniu odszkodowania za uraz w ciąży.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!