Powrót

Uszkodzenie nerwu promieniowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie nerwu promieniowego - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie nerwu promieniowego?

Nerw promieniowy jest nerwem znajdującym się w kończynie górnej człowieka. Jest to najgrubszy nerw odchodzący od splotu ramiennego i pełni on bardzo istotną funkcję. Unerwia on bowiem mięsień trójgłowy ramienia oraz skórę tylnej części ramienia, a także mięsień ramienno-promieniowy, prostowniki przedramienia. Nerw promieniowy odpowiada także za czuciowe unerwienie części powierzchni dłoni oraz palców.

Do uszkodzenia nerwu promieniowego może dojść podczas złamań w obrębie kości kończyny górnej. Odłamki kostne mogą bowiem doprowadzić do naruszenia ciągłości nerwu i zaburzenia jego funkcji. Uszkodzenie nerwu promieniowego może powstać także w wyniku bardzo głębokich zranień spowodowanych przez przecięcia czy przekłucia. Może do nich dochodzić na przykład w wyniku wypadków komunikacyjnych i innych nieprzewidzianych sytuacji. Do urazu, jakim jest uszkodzenie nerwu promieniowego odszkodowanie, może dojść również podczas zabiegów chirurgicznych i operacji w obrębie ramienia i kończyny górnej.

Objawem uszkodzenia nerwu promieniowego jest przede wszystkim zaburzenie jego funkcjonowania. Osoba poszkodowana może mieć kłopoty z poruszaniem ręką i odczuwać ostry ból lub wręcz przeciwnie — stracić czucie w obrębie fragmentów skóry w unerwianym przez nerw promieniowy obszarze. Uszkodzenia w obrębie nerwów mogą być częściowo lub całkowicie odwracalne, jednak w niektórych przypadkach dochodzi do trwałego zniszczenia nerwu, które nie może być już odwrócone. Takie uszkodzenie może prowadzić do niepełnosprawności i utraty funkcji kończyny górnej, co może być znacznym utrudnieniem w życiu codziennym oraz zawodowym.

Jeśli doszło do uszkodzenia nerwu promieniowego, osoba poszkodowana może uzyskać z tego tytułu odszkodowanie. W zależności od stopnia uszkodzenia nerwu, powikłań lub tego, czy doszło do trwałej utraty funkcji ręki, zależy, jak wysokie będzie przyznane odszkodowanie. Ma ono bowiem na celu pokrycie wszelkich kosztów medycznych związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz ogólnym powrotem do zdrowia pacjenta. Co więcej, osoba, która doznała urazu, jakim jest uszkodzenie nerwu promieniowego, może także ubiegać się o odpowiednie zadośćuczynienie i rentę. Renta jest świadczeniem przyznawanym osobom, które w wyniku wypadku utraciły możliwość wykonywania pracy zarobkowej lub zwiększyły się ich potrzeby finansowe. Zadośćuczynienie ma za zadanie natomiast zrekompensowanie bólu i cierpienia, jakie dotknęły poszkodowaną osobę.

Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawie, jaką jest odszkodowanie za uszkodzenie nerwu promieniowego, skonsultuj się z nami. W Kancelarii Prawnej UBI IUS znajdziesz profesjonalną pomoc prawną z zakresu odszkodowań i nie tylko. Chętnie przyjrzymy się Twojej sprawie i pomożemy w wyegzekwowaniu wysokiego odszkodowania. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Uszkodzenie nerwu promieniowego odszkodowanie? U nas uzyskasz pomoc w tej sprawie.

 

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!