Powrót

Pęknięcie śledziony odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za pęknięcie śledziony

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pęknięcie śledziony?

Śledziona jest największym narządem limfatycznym w ciele kręgowców, znajduje się wewnątrz jamy brzusznej i jest całkowicie przykryta żebrami. Jej głównym zadaniem jest wytwarzanie immunoglobulin oraz wyłapywanie z krwi „zużytych” krwinek i trombocytów, przez co znajduje się w niej pewna pula krwi.

Do urazów śledziony dochodzi najczęściej wskutek tępego urazu. Zdarza się to najczęściej podczas bezpośredniego uderzenia w brzuch, w wypadkach komunikacyjnych i upadkach z wysokości. Najczęstszym z występujących urazów jest pęknięcie śledziony. Wyróżnia się pięć stopni tego urazu. Po określeniu stopnia uszkodzenia śledziony wybiera się najbardziej efektywną w tym przypadku metodę leczenia.

Najczęściej wybiera się leczenie zachowawcze oraz farmakologiczne, jednak w cięższych przypadkach zalecane jest zszycie pęknięcia. W najgorszej sytuacji, gdy uraz był bardzo poważny i śledziona została całkowicie odnaczyniona — stosuje się splenektomię, czyli całkowite wycięcie tego narządu.
Objawami, które powinny sugerować pęknięcie śledziony, są: ból w lewym podżebrzu, ból promieniujący do lewego obojczyka i ramienia (objaw Kehra) i objawy wstrząsu. Jeśli którykolwiek z takich objawów wystąpi, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Pęknięta śledziona bez wątpliwie przynosi duży dyskomfort. Jeśli potrzebne było wykonanie operacji, pacjent musi liczyć się z tym, że na jego ciele pozostaną trwałe blizny. Z tego względu warto postarać się o uzyskanie odszkodowania za pęknięcie śledziony. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego wyegzekwowaniu lub suma, jaką zaproponowała ubezpieczalnia, jest według Ciebie za niska, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twoją sprawę i pomożemy w jej rozwiązaniu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!