Powrót

Naderwanie więzadła pobocznego kolana odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za naderwanie więzadła pobocznego kolana

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za naderwanie więzadła pobocznego kolana?

Staw kolanowy jest jednym z najważniejszych stawów w ciele człowieka. Umożliwia on prawidłowe chodzenie i jest przystosowany do utrzymywania znacznych obciążeń. Ze względu na to niezbędne jest, aby staw kolanowy był bardzo stabilny. Swoją stabilność zawdzięcza on doskonałym wzmocnieniom, jakimi są więzadła. Staw kolanowy jest stabilizowany aż przez jedenaście więzadeł. Jednym z nich jest więzadło poboczne, które spełnia ważną funkcję dla stawu.

Więzadła poboczne sprawiają, że kolano nie odchyla się na boki, uszkodzenia tych więzadeł mogą prowadzić do niestabilności stawu. Urazy w obrębie więzadeł pobocznych powstają najczęściej podczas zbyt dużego przeciążenia wynikającego przeważnie z szybkiej i gwałtownej zmiany kierunku poruszania się lub niefortunnego postawienia stopy. Do urazów więzadeł pobocznych często dochodzi również w sytuacjach, gdy staw zostanie nadmiernie obciążony, np. podczas jazdy na wrotkach, łyżwach czy nartach.

Do objawów, które występują w trakcie naderwania więzadła pobocznego, zalicza się ból o dużym nasileniu, znaczny obrzęk, a podczas całkowitego zerwania występuje także charakterystyczny objaw polegający na uciekaniu kolana na bok. Kolano odchyla się zazwyczaj w stronę przeciwną do tej, po której zostało zerwane więzadło.

Po zerwaniu więzadła konieczna będzie operacja. Pozwoli ona na zszycie zerwanego więzadła i przywrócenie jego funkcji. Przy naderwaniu więzadła pobocznego wystarcza zwykle leczenie zachowawcze, unieruchomienie kończyny, a także rehabilitacja. Jest to proces długi i czasochłonny, dlatego warto postarać się o uzyskanie odszkodowania.

Odszkodowanie za naderwanie więzadła pobocznego kolana z chęcią pomoże wyegzekwować nasza kancelaria prawna Ubi ius. Specjalizujemy się w sprawach odszkodowawczych i z chęcią rozpatrzymy także Twój przypadek. Weźmiemy pod uwagę wszystkie istotne czynniki, aby pomóc klientowi w uzyskaniu kwoty adekwatnej do przebytego urazu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!