Powrót

Urazy kończyn dolnych odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy kończyn dolnych

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy kończyn dolnych?

Do urazów kończyn dolnych dochodzi najczęściej podczas upadku lub poślizgnięcia się. Porą roku, która zdecydowanie sprzyja takim urazom, jest zima. Przy chwili nieuwagi łatwo wtedy o wypadek na przykład na oblodzonym chodniku czy nieodśnieżonej ścieżce.

Najczęstszym urazem kończyny dolnej jest skręcenie kostki. Nie jest to uraz bardzo niebezpieczny, jednak nieprawidłowo leczony może prowadzić do przeciągających się dolegliwości bólowych. Dużo poważniejszym urazem w obrębie kończyny dolnej jest złamanie kości, które ją budują. Mówimy o złamaniu, gdy dochodzi do przerwania ciągłości tkanek kostnych. Złamanie może być bardziej lub mniej poważne. Zależy to głównie od tego, czy nastąpiło przemieszczenie się kości lub przerwanie okolicznych tkanek oraz tego, czy złamaniem objęty został także staw.

Jeśli nastąpiło złamanie kości w obrębie stawu lub odłamki kostne przerwały okoliczne mięśnie i inne tkanki, do wyleczenia może być niezbędna operacja. Lekarz po odpowiednim nastawieniu kości unieruchomi ją za pomocą opatrunków gipsowych. Zalecany jest odpoczynek oraz ograniczenie ruchomości kości do minimum.

W takim wypadku uniemożliwione może być wykonywanie wielu codziennych czynności. Warto w tej sytuacji złożyć wniosek o odszkodowanie, które chociaż częściowo zrekompensuje nam cały ten dyskomfort. Ostateczna kwota przyznana przez firmę ubezpieczeniową jest bardzo zmienna. Wpływa na nią wiele czynników, takich jak miejsce złamania, długość pobytu w szpitalu czy ilość przebytych operacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odszkodowania za urazy kończyn dolnych, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Przyjrzymy się Twojemu problemowi i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!