Powrót

Uraz ramienia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz ramienia

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz ramienia?

Urazami ramienia najczęściej potocznie nazywane są urazy stawu barkowego. Jest to staw, który stanowi połączenie między barkiem a kością ramienną. Jest on stawem o największym zakresie ruchów w ciele człowieka i z tego powodu jest bardziej narażony na wszelkie urazy.

Do urazu ramienia może dojść wskutek upadku na wyprostowaną rękę. Cała siła zostanie wtedy przeniesiona na bark, który w wyniku przeciążenia może ulec kontuzji. Jest to też uraz, który jest dość często spotykany wśród sportowców, szczególnie siatkarzy, piłkarzy ręcznych czy narciarzy.

Urazy ramienia najczęściej polegają na jego zwichnięciu, czyli wysunięciu się głowy kości ramiennej z panewki utworzonej przez kość łopatki. Wysunięcie to może być całkowite lub częściowe. Jeśli doszło jedynie do częściowego wysunięcia kości, zdarza się, że może ona samoistnie wrócić do swojego prawidłowego położenia. W takiej sytuacji, po zbadaniu pacjenta i ocenieniu jego stanu przez lekarza, najczęściej stosuje się leczenie zachowawcze, polegające na zażywaniu leków przeciwbólowych i odpowiednich ćwiczeniach pod okiem fizjoterapeuty. Jeśli dojdzie do całkowitego wypadnięcia główki stawu z jego panewki, konieczne jest nastawienie kości przez ortopedę w znieczuleniu całkowitym lum miejscowym.

Jeśli dojdzie do urazu ramienia, warto złożyć wniosek o odszkodowanie, które zrekompensuje chociaż częściowo chwilowy brak sprawności pacjenta. Kwota, na jaką można liczyć w przypadku tego urazu, waha się znacząco. Wpływa na nią wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas obliczania sumy należnej za wypadek. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu stosownej kwoty odszkodowania za uraz ramienia, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Rozpatrzymy Twój przypadek i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!