Powrót

Odszkodowanie za uraz kręgosłupa lędźwiowego


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa lędźwiowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa lędźwiowego?

Kręgosłup człowieka jest zbudowany z 32-34 kręgów. Różnią się one od siebie w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Z tego powodu kręgosłup dzieli się na pięć odcinków: szyjny, piersiowy, lędźwiowy, krzyżowy oraz guziczny. Odcinek lędźwiowy charakteryzuje się tym, że posiada najbardziej masywne kręgi. W jego skład wchodzi pięć kręgów, na których spoczywa większość ciężaru ciała.

Urazy kręgosłupa w odcinku lędźwiowym to najczęściej urazy kompresyjne lub skrętne. Mogą one powstać w wyniku upadku z wysokości, dźwigania zbyt ciężkich przedmiotów, pobicia lub w wyniku aktywności fizycznej. Na urazy kręgosłupa są bardziej narażone osoby starsze lub zmagające się z osteoporozą. W wyniku tej choroby kości tracą swoją gęstość i stają się bardziej łamliwe, przez co są bardziej narażone na urazy i złamania.
Objawami urazów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym są dolegliwości podobne do rwy kulszowej, ból pleców, który nasila się podczas chodzenia i jest łagodniejszy w pozycji leżącej, zmniejszenie zakresu ruchów kręgosłupa i kręgozmyk. Jeśli występuje ucisk na rdzeń kręgowy lub okoliczne nerwy, może dochodzić do niedowładów lub zaburzeń czucia w kończynach dolnych, a także problemów z oddawaniem moczu i stolca.

Leczenie zależy od tego, z jakim typem urazu mamy do czynienia. Żadnych dolegliwości w obrębie kręgosłupa nie należy jednak lekceważyć, ponieważ nieleczone mogą prowadzić do powstawania trwałych zwyrodnień lub zaburzeń czucia i ruchomości mięśni.

Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku borykasz się z uszkodzeniem kręgosłupa lędźwiowego, możesz starać się o uzyskanie odszkodowania z tego powodu. Pozwoli ono na chociaż częściową rekompensatę poniesionego bólu. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu adekwatnej do Twojego urazu kwoty, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w uzyskaniu godnej sumy odszkodowania za uraz kręgosłupa lędźwiowego.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!