Powrót

Renta po wypadku


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Oferujemy stałą współpracę oraz kontrolę nad przebiegiem całego procesu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Oferujemy pomoc w uzyskaniu renty po wypadku

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać rentę po wypadku?

    Rentę powypadkową można otrzymać z OC sprawcy, jednakże coraz częściej zdarza się, że ubezpieczyciele proponują osobom poszkodowanym zamianę jej na odszkodowanie jednorazowe, które poszkodowany otrzymuje z zakładu ubezpieczeniowego. Osoba, która uległa wypadkowi dostaje określoną kwotę od ręki, a tym samym zrzeka się wypłaty renty w przyszłości. O rentę powypadkową mogą ubiegać się:

    • osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, rolnych, przy pracy,
    • osoby, które wskutek wypadku stały się całkowicie lub częściowo niezdolne do pracy,
    • osoby, które wymagają opieki, leczenia, rehabilitacji.

    Renta otrzymana z OC sprawcy ma wyrównać straty powstałe na skutek utraconych możliwości zawodowych lub straty związane z koniecznością poniesienia dużych kosztów leczenia, rehabilitacji, lekarstw, dojazdów do ośrodków medycznych i aptek. Dokumenty, które osoba poszkodowana musi przedłożyć muszą być kompletne i aktualne. Mają one wykazać, że osoba poszkodowana wskutek wypadku utraciła częściowo lub całkowicie możliwość zarobkowania, a także posiada ona zwiększone potrzeby na skutek rozstroju zdrowia. Niezbędne dokumenty to:

    • orzeczenie o niezdolności do pracy,
    • orzeczenie o niepełnosprawności,
    • decyzja ZUS o przyznaniu renty,
    • oświadczenie poszkodowanego o zakresie zwiększonych potrzeb,
    • rachunki i faktury potwierdzające ponoszone koszty leczenia, dojazdów, rehabilitacji,
    • dokumentacja medyczna potwierdzająca powyższe.

    W Polsce ludzie często nie są świadomi jak mogą ubiegać się o rentę powypadkową, dlatego już na samym początku poddają się i rezygnują z prawa jakie do niej posiadają. Poszkodowani często obawiają się również utraty wcześniej uzyskanych świadczeń oraz ciężkiej i długiej walki z ubezpieczycielami. Dlatego warto powierzyć sprawę specjalistom, którzy przeprowadzą osobę poszkodowaną przez cały proces, okażą wsparcie i wskażą najlepsze rozwiązania dla poszkodowanego. W celu uzyskania profesjonalnych porad prawnych zapraszamy do skontaktowania się z naszą kancelarią.

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!