Powrót

Zwichnięcie rzepki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zwichnięcie rzepki

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zwichnięcie rzepki?

Rzepka jest największą trzeszczką w organizmie człowieka. Jest ona położona na przedniej części stawu kolanowego i spełnia bardzo istotną funkcję w jego działaniu. Pełni ona także funkcję ochroną względem pozostałych elementów stawu.

Rzepka jest położona najbardziej powierzchownie, dlatego jest narażona na różnego rodzaju urazy. Częstym urazem, który dotyczy rzepki, jest jej zwichnięcie. Przyczyną zwichnięcia może być na przykład upadek lub mocne uderzenie w kolano. Jako inne przykłady przyczyn zwichnięcia rzepki podaje się nieprawidłowości w budowie stawów kolanowych oraz hipoplazję kłykcia bocznego kości udowej.

Objawem zwichnięcia rzepki może być ból kolana, obrzęk, opuchlizna, a także zmniejszony zakres ruchów w stawie kolanowym. Urazy w obrębie rzepki są urazami poważnymi, które należy skonsultować z lekarzem, aby zapobiec ich nawrotom oraz wystąpieniu innych powikłań lub trwałych zwyrodnień stawu. Lekarz po wykonaniu odpowiednich badań oceni stan rzepki oraz stawu a leczenie będzie zależne od tego, jak groźny był dany uraz.

Najczęściej wybieraną formą leczenia jest unieruchomienie stawu kolanowego na czas regeneracji uszkodzonych struktur. Zwykle jest to około 3 do 5 tygodni. Jeśli leczenie tego typu okaże się niewystarczające lub rzepka nie będzie leczona wystarczająco wcześnie, konieczny może okazać się zabieg operacyjny.

Jeśli doszło do zwichnięcia rzepki, warto postarać się o odszkodowanie. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania lub w wyegzekwowaniu jego prawidłowej kwoty, skonsultuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych, dlatego chętnie pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za zwichnięcie rzepki.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!