Powrót

Stłuczenie nerki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po stłuczeniu nerki

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po stłuczeniu nerki?

Stłuczenie nerki następuje najczęściej po upadku z wysokości lub urazie związanym z bezpośrednim uderzeniem. Uraz ten zwykle następuje po uderzeniu w okolicy lędźwiowej, lecz może być też spowodowany przez działanie mocnej siły ze strony powłok brzusznych. Przy stłuczeniach nerki najczęściej można spotkać się u pacjentów po urazach komunikacyjnych lub na przykład podczas kopnięcia w plecy podczas grania w piłkę nożną.

Stłuczenie nerki jest często potocznie nazywane przez pacjentów odbiciem nerki. Uraz ten zaliczamy do grupy urazów zamkniętych nerek. W jego przebiegu w tkance tłuszczowej, pod torebką nerki może powstać krwiak. W tej sytuacji konieczne może być leczenie operacyjne. Bezwzględnym zaleceniem jest także odpoczynek i ograniczenie wysiłku fizycznego do całkowitego minimum.

Objawami stłuczonej nerki, które mogą wskazać na to, czy doszło do poważnych uszkodzeń, są: krwiomocz, ból pleców w bocznej okolicy, kolka nerkowa czy zasinienie okolicy lędźwiowej. Badaniami, jakie powinien zalecić lekarz w tej sytuacji to USG jamy brzusznej i badania moczu oraz krwi. Po wykonaniu stosowanych badań oraz przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem lekarz postawi odpowiednią diagnozę, a następnie zastosuje odpowiednie leczenie.

Sumy odszkodowania, jakie można otrzymać za stłuczenie nerki, nie są możliwe do określenia bez przeanalizowania danego przypadku. W zależności od czynników takich jak rozległość obrażeń czy okoliczności zdarzenia będzie to kwota bardzo zmienna. Jeśli jednak borykasz się z problemem ze zdobyciem odszkodowania, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!