Powrót

Urazy macicy odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy macicy

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy macicy?

Macica zbudowana jest z dna, trzonu oraz szyjki. Urazy macicy najczęściej dotyczą tej ostatniej, a zarazem najniższej części macicy. Szyjka macicy łączy macicę z pochwą i stanowi przejście dla noworodka w trakcie porodu siłami natury. Właśnie z tego powodu do urazów w obrębie szyjki macicy dochodzi najczęściej podczas porodu.

Poród siłami natury jest niezmiernie wymagający dla kobiecego ciała, a szczególnie dla jej narządów rodnych. Podczas nieprawidłowo poprowadzonej akcji porodowej może dojść do wielu komplikacji, które są groźne nie tylko dla noworodka, ale także dla matki. Najczęstszym urazem szyjki macicy, do którego dochodzi podczas przejścia dziecka przez kanał rodny, jest pęknięcie szyjki macicy.

Pęknięcie szyjki macicy jest urazem bardzo poważnym i wymagającym natychmiastowej reakcji lekarzy. Jest to konieczne w celu uniknięcia powikłań po porodzie. Do pęknięcia szyjki macicy dochodzi najczęściej wtedy, gdy przed porodem nie doszło do całkowitego rozwarcia szyjki macicy, a także podczas błędnie wykonanej operacji położniczej np. z użyciem kleszczy położniczych lub wyciągacza próżniowego.

Jeśli szyjka pęknie tylko w obrębie jej ujścia wewnętrznego, a uraz ten zostanie wystarczająco szybko rozpoznany — zwykle rokowania są pomyślne i najczęściej dochodzi do całkowitego wygojenia się pęknięcia bez późniejszych powikłań. Z trudniejszą sytuacją mamy do czynienia, gdy pęknięcie jest na tyle głębokie, że obejmuje także ujście wewnętrzne szyjki macicy, a nawet podąża jeszcze dalej. W takiej sytuacji najczęściej konieczne jest otwarcie jamy brzusznej i jak najszybsze zaszycie powstałej rany.

Jeśli nie wiesz, czy w takiej sytuacji należy Ci się odszkodowanie za uraz macicy, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Rozpatrzymy indywidualnie Twój przypadek i pomożemy w uzyskaniu kwoty odszkodowania adekwatnej do rozległości urazu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!