Powrót

Zatrucie pokarmowe odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zatrucie pokarmowe

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zatrucie pokarmowe?

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś, że po zjedzeniu posiłku doznał nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych. Do zatrucia pokarmowego może dojść, gdy spożywane przez nas pokarmy są nieodpowiednio przechowywane lub przeterminowane. Wtedy może dojść do namnożenia się na ich powierzchni bakterii. Toksyny produkowane przez te organizmy oddziałują na układ pokarmowy, powodując zatrucia.

Zatrucie pokarmowe objawia się najczęściej silnym bólem brzucha, biegunką oraz wymiotami. Może pojawić się także gorączka oraz bóle mięśni. Zatrucie pokarmowe jest o tyle niebezpieczne, że może dojść do odwodnienia pacjenta przez nadmierną utratę wody.

Zwykle zatrucie pokarmowe należy leczyć przez odpowiednią dietę, nawadnianie organizmu oraz suplementację. Może zdarzyć się jednak, że zatrucie skończy się dla pacjenta w szpitalu. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy dojdzie do zatrucia jadem kiełbasianym, pałeczkami salmonella lub gronkowcem. Innymi objawami, które powinny skłonić do wizyty u lekarza, są nieustępujące w krótkim czasie objawy choroby, krew lub żółto-zielony śluz w stolcu. Aby pozbyć się przykrych skutków zatrucia, konieczne jest wtedy znalezienie jego przyczyny. Pozwoli to bowiem dopasować odpowiednie leczenie.

Niewiele osób wie, że jeśli do zatrucia dojdzie na przykład w restauracji, pacjent może ubiegać się o odszkodowanie za zatrucie pokarmowe. Restauracja powinna zrekompensować skutki swoich zaniedbań, ponieważ mogą się one okazać niezwykle nieprzyjemne i uciążliwe. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniego odszkodowania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z pewnością pomożemy w rozwiązaniu Twojego problemu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!