Powrót

Odszkodowanie za uszkodzenie oka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie oka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenia oka?

Urazy oka mogą powstawać w wyniku działania czynników mechanicznych, chemicznych oraz termicznych. Objawami wskazującymi na poważny uraz oka są: silny ból, pieczenie, łzawienie, wrażliwość na światło lub obecność nieruchomego ciała obcego w gałce ocznej. Urazy powstające w wyniku uszkodzenia mechanicznego mogą nieść za sobą długoterminowe konsekwencje. Są nimi pogorszenie widzenia lub nawet całkowita jego utrata. Z każdym urazem mechanicznym oka, takim jak na przykład uszkodzenie przez ciało obce, należy niezwłocznie udać się do okulisty. Lekarz wdroży odpowiednie leczenie oraz oceni skalę poniesionych obrażeń.

Na urazy oczu szczególnie narażeni są pracownicy różnego rodzaju zakładów, w których występują opiłki metalu, drewna lub szkła, a także osoby mające w pracy kontakt z wszelakimi substancjami chemicznymi. Należy jednak pamiętać, że taki uraz oka może przydarzyć się każdemu.
W celu określenia należnej kwoty odszkodowania niezbędne jest orzeczenie, które określa procentową wartość uszczerbku na zdrowiu osoby poszkodowanej.

Kwota przyznana osobie, która doznała urazu oka, nie jest jednak taka sama w każdym przypadku. Wysokość odszkodowania przyznana przez firmę ubezpieczeniową jest zależna od wielu czynników i wymaga indywidualnego rozpatrzenia, dlatego, jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z odszkodowaniem w przypadku uszkodzenia oka, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią Ubi ius. Nasi pracownicy z chęcią objaśnią wszystkie kłopotliwe kwestie oraz udzielą profesjonalnej porady, która z pewnością pomoże w rozwiązaniu Państwa problemu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!