Powrót

Jak uzyskać zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku?

Każdy, kto posiada uprawnienia do kierowania autem, musi liczyć się z tym, że może stać się uczestnikiem wypadku na drodze. Jeżeli przytrafi Ci się to nieszczęście i nie byłeś winny spowodowania tego zdarzenia drogowego, masz prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Powinno ono zostać Ci wypłacone z polisy OC sprawcy wypadku. Jego wysokość powinna być ustalona w taki sposób, aby zapewniło ono pokrycie wszelkich poniesionych przez Ciebie strat materialnych oraz kosztów związanych z rehabilitacją, której musiałeś się poddać, aby wrócić do pełnej sprawności. O uzyskanie wypłaty takiego świadczenia warto ubiegać się zwłaszcza wtedy, gdy musiałeś przez długi czas uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych, w związku z czym nie mogłeś pracować i przez to zarabiać na swoje utrzymanie.

Co należy zrobić, aby wypłacone Ci zostało wspomniane powyżej świadczenie? Musisz złożyć odpowiedni wniosek, który skierowany będzie do tej firmy ubezpieczeniowej, której polisę posiada sprawca wypadku, w którym zostałeś poszkodowany. W tym celu konieczne jest zgromadzenie pełnej dokumentacji medycznej dotyczącej okresu leczenia i późniejszej rehabilitacji. Na podstawie analizy dokumentów ubezpieczyciel podejmie decyzję o tym, jak odpowiedzieć na Twój wniosek. Może uznać Twoje roszczenia za zasadne, a następnie ustalić wysokość odszkodowania lub też wydać decyzję odmowną. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to decyzja ostateczna. Masz prawo do odwołania się od niej. Jeżeli chcesz, możesz wystąpić na drogę odwoławczą samodzielnie, zalecane jest jednak w takich przypadkach zasięgnięcie porady doświadczonego prawnika.

Takich właśnie znajdziesz w kancelarii prawnej UBI IUS, której biuro znajduje się w Lublinie przy ulicy Fantastycznej. Planujesz ubieganie się o wypłatę odszkodowania, które ma zapewnić Ci zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku, w którym brałeś udział, a który miał miejsce z winy kierowcy innego pojazdu? Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw, jesteśmy więc przekonani o tym, że będziemy potrafili udzielić Ci skutecznej pomocy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że firmy ubezpieczeniowe często podchodzą do osób składających wniosek o wypłatę odszkodowania w niezbyt uczciwy sposób. Odmawiają wypłaty pieniędzy lub ustalają wysokość świadczenia tak, że nie jest ono w stanie pokryć wszystkich wydatków, jakie musiała ponieść osoba poszkodowana w wypadku w związku z rehabilitacją. Wykorzystując wszystkie możliwości, jakie daje nam obowiązujące w Polsce prawo, podejmiemy starania o to, abyś otrzymał wypłatę pieniędzy w kwocie, które będzie Cię satysfakcjonować.

 

Zwrot kosztów rehabilitacji po wypadku

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!