Powrót

Odszkodowanie za złamanie nosa


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie nosa

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie nosa?

Złamanie nosa to jeden z najpowszechniejszych urazów części twarzowej czaszki. Mimo że występuje tak często, może okazać się naprawdę poważny w skutkach. Podczas złamania nosa może dochodzić także do uszkodzeń zatok uchodzących do jamy nosowej, dlatego istotne jest, aby w przypadku podejrzenia złamania niezwłocznie zgłosić się na oddział otolaryngologii, w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Do złamania nosa najczęściej dochodzi podczas wypadków komunikacyjnych, bójek lub uprawiania sportów kontaktowych takich jak boks.
Złamaniu nosa najczęściej towarzyszy krwotok z nosa, silne dolegliwości bólowe w tej okolicy oraz obrzęk tkanek miękkich. Z czasem mogą wystąpić także trudności z oddychaniem. Najczęściej można wyczuć przemieszczenie się kości.

W zależności od tego, jak duże obrażenia poniósł poszkodowany, może uzyskać odszkodowania o różnych wysokościach. Większe odszkodowanie uzyska pacjent, który poniósł większe straty z przyczyny wypadku — przykładowo nastąpiło trwałe oszpecenie twarzy, uszkodzenie okolicznych nerwów i utrata czucia lub zanik zmysłu powonienia.

Zdarza się jednak, że wynik komisji lekarskiej jest niekorzystny dla poszkodowanego. Czy to oznacza, że nie może dostać wyższego odszkodowania? Czy decyzja ta jest ostateczna? Czy można się odwołać? W jaki sposób należy się odwoływać? Odpowiedzi na te i inne pytania odpowiedzą Państwu pracownicy naszej kancelarii Ubi ius. Grono wykwalifikowanych prawników z chęcią udzieli profesjonalnej porady prawnej oraz pomoże w uporaniu się z Państwa problemami, dotyczącymi uzyskania odszkodowania.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!