Powrót

Stłuczenie klatki piersiowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za stłuczenie klatki piersiowej - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za stłuczenie klatki piersiowej?

Wypadki komunikacyjne są niestety bardzo popularnymi wypadkami w obecnych czasach. Dzieje się tak ze względu na rosnącą popularność przemieszczania się po świecie za pomocą środków transportu, jakimi są samochody, motocykle, rowery i inne. Często w wyniku błędu kierowcy, niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych lub zwykłego niefortunnego przypadku może dochodzić do różnego rodzaju uszkodzeń ciała u osób, które biorą udział w takich wypadkach. Czasem w wyniku silnego uderzenia może dojść nawet do śmierci któregoś z uczestników wypadku.

Podczas wypadków komunikacyjnych może dochodzić do różnego rodzaju uszczerbków na zdrowiu i urazów u osób, które biorą udział w takim zdarzeniu. Urazy poniesione w wypadkach komunikacyjnych mogą być bardziej lub mniej poważne, jednak bardzo często wiążą się z długotrwałym bólem i cierpieniem u poszkodowanych. Jednymi z bardzo popularnych obrażeń, jakich można doznać podczas wypadku na drodze, mogą być stłuczenia. Są one bardzo bolesne i często wymagają kilkumiesięcznego zwolnienia lekarskiego i wypoczynku. Podczas stłuczeń nie dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu, jednak bez wątpienia są to urazy nieprzyjemne, które mogą znacznie ograniczyć zdolności ruchowe poszkodowanego.

Bardzo popularnym urazem, którego doznaje wielu uczestników wypadków drogowych, jest między innymi stłuczenie klatki piersiowej. Następuje ono często podczas jazdy bez pasów, kiedy klatka piersiowa bezpośrednio uderzy w kokpit samochodu. Do stłuczenia klatki piersiowej może dojść także podczas jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, ponieważ nagłe szarpnięcie podczas uderzenia lub hamowania może prowadzić do powstania tego urazu. Stłuczenia klatki piersiowej są bardzo nieprzyjemne i bolesne. Mimo tego, że nie doszło do uszkodzenia ważnych organów wewnętrznych ani do złamania żeber, takie stłuczenie może wywoływać długotrwały ból. Ból może okazać się nieznośny i znacząco utrudniający codzienne funkcjonowanie. Dzieje się tak przez to, że może on dawać o sobie znać przy każdym oddechu, kiedy klatka piersiowa unosi się ku górze.

Za taki uraz, jak stłuczenie klatki piersiowej, poszkodowany może ubiegać się o odpowiednie odszkodowanie z OC sprawcy. Ma ono na celu pokrycie kosztów leczenia, powstałych obrażeń, a także powinno zawierać zadośćuczynienie. Zadośćuczynienie jest bowiem świadczeniem, którego celem jest zrekompensowanie ofierze wypadku jej cierpienia i bólu. Często stłuczenie klatki piersiowej wymaga także kilkumiesięcznego wypoczynku w domu i pomocy osób trzecich w wykonywaniu codziennych czynności. Z tego względu za stłuczenie klatki piersiowej poszkodowany powinien otrzymać odszkodowanie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawie, jaką jest stłuczenie klatki piersiowej odszkodowanie, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy dobrego prawnika. Często bowiem ubezpieczalnie odmawiają wypłaty świadczenia, takiego jak odszkodowanie za stłuczenie klatki piersiowej. Z tego względu w przypadku takich spraw często konieczne jest wkroczenie na drogę sądową. Wtedy nieocenioną pomocą może okazać się prawnik, który zajmuje się sprawami odszkodowawczymi. W Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie znajdziesz profesjonalnych prawników, którzy zajmą się Twoją sprawą, jaką jest stłuczenie klatki piersiowej odszkodowanie. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z usług naszych prawników z wieloletnim doświadczeniem w sprawach odszkodowawczych.

Odszkodowanie za stłuczenie klatki piersiowej

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!