Powrót

Złamanie stawu skokowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie stawu skokowego - Kancelaria Ubi Ius

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie stawu skokowego?

    Staw skokowy potocznie nazywany jest przez wiele osób „kostką”. Jest to połączenie kości podudzia oraz kości stopy. Umożliwia on utrzymanie pionowej postawy, chodzenie, skakanie i bieganie. Jest on odpowiedzialny za ruchy stopy, dlatego jego prawidłowe funkcjonowanie jest niezbędne w poruszaniu się. Ten staw jest jednak narażony na różnego rodzaju przeciążenia oraz urazy. To właśnie na nim spoczywa bowiem cała masa ciała, dlatego przy nieprawidłowym ustawieniu stopy bardzo łatwo go uszkodzić.

    Najczęstszymi urazami, które powstają w stawie skokowym, są skręcenia, zwichnięcia oraz złamania. Złamanie stawu skokowego jest najpoważniejszym urazem ze wszystkich wymienionych powyżej. Do złamania stawu skokowego może dochodzić podczas znacznego przeciążenia w jego obrębie, bezpośredniego uderzenia lub nieprawidłowego ustawienia stopy. Najbardziej narażone na urazy w obrębie stawu skokowego są osoby uprawiające sport, a także osoby o bardzo wysokiej masie ciała. Do złamania w obrębie stawu skokowego może dojść także podczas noszenia butów na wysokim obcasie.

    Podczas złamania stawu skokowego dochodzi nie tylko do pęknięcia kości, które tworzą ten staw. Może dojść także do rozerwania torebki stawowej, a także do pęknięcia stabilizujących cały staw więzadeł. Odłamki kostne mogą także uszkadzać tkanki miękkie oraz okoliczne naczynia i nerwy. Naruszenie ciągłości naczynia krwionośnego może powodować krwotok oraz zasinienie, natomiast uszkodzenie nerwu przebiegającego w okolicy może być przyczyną wielu późniejszych powikłań, takich jak problemy z poruszaniem stopą lub palcami, lub zaburzenia czucia w tym obszarze.

    Wiele osób zastanawia się, czy należy im się za złamanie stawu skokowego odszkodowanie. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Każda osoba, która złamała kostkę, może ubiegać się o odpowiednie odszkodowanie, które pokryje koszty leczenia, rehabilitacji oraz zakupu leków. Dodatkowo osobie poszkodowanej należy się także zadośćuczynienie za poniesione cierpienie fizyczne lub psychiczne związane z powstaniem urazu. Jeśli w wyniku złamania poszkodowany straci pracę, należy mu się także odpowiednia renta z tego tytułu. Często jednak zdarza się, że za złamanie stawu skokowego odszkodowanie jest znacznie zaniżane. Nawet po wielokrotnym odwoływaniu się od decyzji ubezpieczalni, uzyskanie wysokiego odszkodowania może wydawać się niemożliwe. Nie należy zapominać jednak, że w takim wypadku zawsze można dochodzić swoich praw w postępowaniu sądowym.

    Jeśli poszukujesz prawnika, który pomoże w sprawie, jaką jest złamanie stawu skokowego odszkodowanie, zachęcamy do skorzystania z usług Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Oferujemy profesjonalną pomoc prawną z zakresu odszkodowań i nie tylko, dlatego z chęcią pomożemy także w uzyskaniu wysokiego odszkodowania za złamanie stawu skokowego.

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!