Powrót

Złamanie obojczyka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie obojczyka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie obojczyka?

Złamanie obojczyka jest wbrew pozorom dość częstą kontuzją. Najczęściej dotyka ona sportowców, jednak może przydarzyć się każdemu w wyniku niefortunnego upadku lub wypadku komunikacyjnego. Obojczyk wraz z łopatką tworzą obręcz kończyny górnej, która zapewnia możliwość swobodnego poruszania ręką. Kość ta ma bardzo ważną funkcję, ponieważ ochrania pęczek naczyniowo-nerwowy, który przebiega pod nim w kierunku ramienia.
Obojczyk, który uległ złamaniu, zwykle nie jest aż tak skomplikowany w leczeniu. Jest to konieczne, jeśli jesteśmy w nieco gorszej sytuacji, to znaczy występują inne powikłania, takie jak uszkodzenie splotu ramiennego, które może doprowadzić do porażeń nerwów ręki lub naruszenie ciągłości tętnicy podobojczykowej, w wyniku czego następuje silny krwotok. Zabieg operacyjny jest też niezbędny podczas złamań w wielu miejscach z licznymi odłamkami.

Leczenie polega na przywróceniu kości do jej prawidłowej pozycji, a następnie unieruchomienie całej okolicy obojczyka na okres kilku tygodni. W tym czasie ruchy ręki są bardzo ograniczone, co może uniemożliwiać wykonywanie nawet najprostszych codziennych czynności.

Jeśli to Ciebie dotyczy problem złamanego obojczyka, dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o odszkodowanie. Na ostateczną kwotę odszkodowania ma wpływ wiele czynników, między innymi to, jak bardzo skomplikowane jest złamanie, czy wystąpiły dodatkowe powikłania oraz ilość przebytych operacji. Jeśli masz problem z wyegzekwowaniem należytej kwoty odszkodowania za złamanie obojczyka, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius z chęcią zajmie się Twoją sprawą i pomoże w jej rozwiązaniu.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!