Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
Kość łódkowata jest jedną z siedmiu kości stępu u człowieka. Kości stępu są kośćmi łączącymi stopę z golenią, dlatego pełnią one bardzo istotną funkcję w utrzymywaniu pionowej postawy, a także przemieszczaniu się. Złamanie kości łódkowatej jest jednym z częstszych złamań kości stępu. Dzieje się tak ze względu na to, że kość łódkowata jest szczególnie narażona na różnego rodzaju obciążenia. Kości stępu są też położone blisko siebie i nie są osłonięte grubą warstwą tkanki mięśniowej, Z tego względu są one także mniej odporne na urazy mechaniczne.
Przyczyną złamania kości łódkowatej może być na przykład upuszczenie na stopę ciężkiego przedmiotu, niefortunne ustawienie stopy, zmiażdżenie stopy, a także zeskok z dużej wysokości. To złamanie występuje także często jako skutek nadmiernego wysiłku fizycznego u zawodowych sportowców.
Sportowcami, których najczęściej dotyka złamanie kości łódkowatej w stopie, są bez wątpienia biegacze. Istnieją także różne choroby, które mogą sprawiać, że pewne osoby będą predysponowane do powstawania tego typu złamań. Taką osobą może być na przykład reumatoidalne zapalenie stawów.
Pierwszymi objawami, które mogą wskazywać na złamanie kości łódkowatej w stopie, jest przede wszystkim nagły ból, widoczny obrzęk oraz zasinienie, wynikające z uszkodzenia okolicznych naczyń krwionośnych. Osoba, która doznała takiego urazu, nie jest w stanie stanąć na uszkodzoną stopę, ponieważ przy próbie przeniesienia na nią ciężaru ciała, ból nasila się zdecydowanie. Poruszanie palcami u stopu może również okazać się niezwykle bolesne, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwione. Jeśli podejrzewamy złamanie kości łódkowatej w stopie, należy jak najszybciej uzyskać pomoc lekarza. Lekarz po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego oceni stan kości oraz okolicznych struktur, po czym postawi ostateczną diagnozę.
Jeśli doznałeś urazu, jakim jest złamanie kości łódkowatej w stopie, możesz ubiegać się o stosowne odszkodowanie z tego tytułu. Wysokość takiego odszkodowania nie jest jednak łatwa do oszacowania, ponieważ wpływa na nią wiele czynników, takich jak sposób złamania, uszkodzenia okolicznych tkanek, konieczność operacji, powikłania, czy okoliczności zdarzenia. Jeśli uważasz, że przyznane Ci odszkodowanie za złamanie kości łódkowatej w stopie jest zaniżone, najlepiej od razu skonsultuj się z prawnikiem.
Jeśli poszukujesz prawnika, który specjalizuje się w sprawach, takich jak złamanie kości łódkowatej w stopie odszkodowanie, skontaktuj się z nami. W naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS znajdziesz doświadczonych prawników, którzy z chęcią przyjrzą się Twojej sprawie oraz pomogą w jej szybkim rozwiązaniu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci otrzymali satysfakcjonujące dla nich kwoty odszkodowań. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.
Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!