Powrót

Więzozrost barkowo-obojczykowy uszkodzenie odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za więzozrost barkowo-obojczykowy uszkodzenie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzony więzozrost barkowo-obojczykowy?

Urazy w obrębie stawu barkowo-obojczykowego występują stosunkowo często. Dochodzi do nich najczęściej podczas upadku na kończynę górną. Może powstać zarówno upadku na ramię, jak i na łokieć lub nadgarstek. Najczęściej zdarzają się sportowcom, którzy uprawiają sporty kontaktowe, lecz mogą przydarzyć się każdemu podczas niefortunnego upadku.

Staw barkowo-obojczykowy jest to połączenie pomiędzy wyrostkiem barkowym łopatki a obojczykiem. Nie jest on typowym stawem, ponieważ jego ruchomość jest bardzo ograniczona i jest on stabilizowany w charakterystyczny sposób. Ze względu na swoją budowę, jest nazywany więzozrostem. Staw ten jest stabilizowany przez trzy więzadła. To właśnie w ich obrębie najczęściej dochodzi do uszkodzeń, które mogą prowadzić do niestabilności stawu i powstawania dolegliwości bólowych.

Więzadła, które tworzą więzozrost barkowo-obojczykowy mogą ulec naciągnięciu lub zerwaniu. W przypadku zerwaniu wszystkich trzech więzadeł mówi się o zerwaniu więzozrostu barkowo-obojczykowego. Taki stan wymaga najczęściej chirurgicznej rekonstrukcji więzadeł i długiej rehabilitacji. W przypadku mniej poważnych uszkodzeń więzozrostu zdarza się, że wystarczy leczenie zachowawcze wraz z rehabilitacją. Wszystko to zależy od stopnia uszkodzenia tego stawu.

Urazów w obrębie więzozrostu barkowo-obojczykowego nie należy lekceważyć, ponieważ mimo tego, że zakres ruchów w tym stawie jest niewielki, jego uszkodzenia mogą powodować ciągły ból i dyskomfort dla pacjenta.

Po uszkodzeniu więzozrostu barkowo-obojczykowego, warto złożyć wniosek o odszkodowanie. Jego wysokość zależy od wielu zmiennych i nie jest możliwa do określenia bez rozpatrzenia konkretnego przypadku. Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady dotyczącej odszkodowania za uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!