Powrót

Urazy płuc odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za urazy płuc

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za urazy płuc?

Urazy płuca mogą nastąpić podczas każdego wypadku, w którym siła uderzenia została przyjęta przez klatkę piersiową. Objawy urazów w obrębie płuc mogą wystąpić natychmiast lub rozwijać się w ciągu kilku do kilkunastu godzin po wypadku. Z tego względu po jakimkolwiek urazie tej okolicy powinniśmy udać się do lekarza, w celu przeprowadzenia stosownych badań.

Niepokojącymi objawami, które powinny skłonić nas, do natychmiastowego wezwania karetki pogotowia są: duszność, zasinienie warg, błon śluzowych, płatków ucha czy końcówek palców oraz pojawienie się krwioplucia. Objawy te mogą wskazywać na stłuczenie lub rozerwanie płuca, a nawet powstanie krwiaka śródmiąższowego bądź uszkodzenia tchawicy czy oskrzeli. Duszność może być też skutkiem powstania odmy opłucnowej, czyli dostania się powietrza atmosferycznego do jamy opłucnej.

Urazy płuc najczęściej powstają w wyniku wypadków komunikacyjnych lub upadków z wysokości, pobić czy wypadków w pracy. W każdym przypadku podejrzenia urazu płuca należy niezwłocznie udać się do szpitala lub wezwać karetkę, ponieważ urazy płuc mogą prowadzić do braku możliwości przeprowadzania wymiany gazowej, a co za tym idzie do uduszenia i śmierci.

Leczenie urazów płuca często wymaga jedynie długotrwałego wypoczynku i oszczędzania płuc, jednak w poważniejszych przypadkach poszkodowany może wylądować na OIOM-ie i wymagać hospitalizacji. Z tego względu dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o odszkodowanie, które będzie chociaż częściową rekompensatą za uraz. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odszkodowania za uraz płuca z chęcią pomoże Ci nasza kancelaria prawna Ubi ius. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!